Michał Jelonek wystąpi z tysiącami gitarzystów

Podczas tegorocznego Gitarowego Rekordu Guinnessa swe siły połączą żywiołowy skrzypek Michał Jelonek i tysiące gitarzystów. Pierwszego maja wspólnie zagrają na wrocławskim Rynku jeden z utworów Jimiego Hendriksa.

Michał Jelonek

Michał Jelonek nazywany jest "polskim Nigelem Kennedym" i "pierwszymi skrzypcami polskiego metalu". Nim rozpoczął solową karierę skrzypka, współpracował z takimi zespołami jak: Hunter, Ankh, De Press czy Szwagierkolaska.
W 2007 r. wydał swoją debiutancką płytę "Jelonek", w listopadzie 2011 pojawił się jego drugi solowy album "Revenge". Muzyka, którą tworzy, łączy klasykę z punkowo-metalowym pazurem, a jego występy to popis energii scenicznej, żywiołowości i charyzmy.

Wygrał wiele konkursów i festiwali m.in. Jarocin 93 czy Złoty Bączek Przystanek Woodstock WOŚP. Kilkakrotnie był typowany na jednego z najlepszych instrumentalistów polskich, np. przez magazyn "Tylko Rock", "Teraz Rock" czy "Metal Hammer". Zagrał ponad 1900 koncertów w Polsce i na świecie. Pierwszego maja wystąpi na wrocławskim Rynku podczas 10. edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Ostatnia udana próba bicia Rekordu odbyła się w 2009 r., kiedy "Hey Joe" Jimiego Hendriksa zgrało wspólnie 6346 gitarzystów. Jest to wynik zarejestrowany przez komisję Guinness World Records w Londynie i do tej pory nikomu na świecie nie udało się go pobić. Istnieje szansa, że w tym roku we Wrocławiu padnie nowy światowy rekord. Wielką Gitarową Orkiestrą dyryguje jak co roku Leszek Cichoński.

Gwiazdami tegorocznego jubileuszowego Gitarowego Rekordu Guinnessa będą zespół Europe i amerykański basista Marcus Miller.  Dla gitarzystów biorących udział w biciu Rekordu, jak co roku, przewidziana jest specjalna zniżka na koncerty gwiazd, które będą odbywać się 1 i 2 maja na Wyspie Słodowej.

Rezerwujcie czas 1 maja! Strójcie instrumenty – Wrocław Miastem Gitary!

Źródło: Mat. prasoweDodał(a): Emilia Czaczkowska , Piątek 17.02.2012 (aktualizacja: 2012-02-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×