Miłość bez końca

Do księgarń właśnie trafiła najnowsza powieść Scotta Spenncera "Miłość bez końca" - kultowa opowieść o młodzieńczej miłości, o uczuciu, które staje się wyniszczającą obsesją!

Miłość bez końca

Miłość bez końca


Czujecie klimat Walentynek? To na pewno książka dla miłośników miłosnych historii w klasycznym wydaniu. wydaniu. Autor prezentuje historię pary nastolatków, którzy czują rosnące uczucie i pożądanie. Główne postaci wciąż balansują na granicy dwóch światów - dziecięcego i dorosłego - doświadczają miłości absolutnej, z która ostatecznie okazuje się wręcz obsesyjną i destrukcyjną.

Akcja powieści toczy się w Chicago na przełomie lat 60. i 70. XX wieku na równi z wielkimi przemianami obyczajowymi. Cenzura i tabu przestają istnieć, nadchodzi era wyzwolenia i ekspresji seksualnej. Bohaterami są: siedemnastoletni David i szesnastoletnia Jane. Budzi się w nich szaleńcza miłość, pożądanie, a także wzajemna fascynacja seksualna. To wszystko przychodzi na nich znienacka i nie potrafią tego do końca zrozumieć. W pewnym momencie ojciec dziewczyny jest poważnie zaniepokojony intensywnością tego uczucia i boi się konsekwencji, zważywszy na młody wiek pary. Jako rozwiązanie uznaje zakazanie młodym spotykania się. Jak sobie poradzą zakochani? David wpada na pomysł powrócenia do łask rodziców ukochanej: postanawia wywołać pożar, z którego właśnie on wszystkich uratuje, jednak nie wszystko idzie po jego myśli, sytuacja wymyka się spod kontroli, przeradzając się w koszmar.

Jesteście ciekawe, jak zakończy się ta historia? Sięgnijcie po te pozycję, która idealnie nadaje się na  lekturę przed walentynkami!

Książka pojawia się tuż przed premierą filmu wyreżyserowanego przez Shany Feste, opartego na motywach powieści Spencera.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock/ Mat. prasoweDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 07.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×