Monika Kuszyńska gotowa do bitwy!

Pierwszy dzień castingu w Łodzi odbył się w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych. Tuż po godzinie 9.00, Monika Kuszyńska pojawiła się w drzwiach i zgodnie ze zwyczajem przesłuchań "Bitwy na głosy", powitała zgromadzonych przed budynkiem ludzi. Potem ruszyła w podróż po mieście, a komisje wstępnie przesłuchiwały osoby pragnące znaleźć się w jej zespole.

Monika Kuszyńska

Następnego dnia, w Studiu Arterion, pojawiło się 25 osób, by zmierzyć się w ostatecznej walce o miejsce w drużynie Moniki Kuszyńskiej. Pierwszą uczestniczką była Estera Wrona, studentka muzykoterapii, która przyszła z tajemniczą szklaną kulką w bucie. "Co to jest za historia z tą kulką?”" - dopytywała Monika. "Tutaj ją dostałam i wiem, że przyniesie mi szczęście" – odpowiedziała uczestniczka. Kolejnym kandydatem do łódzkiej drużyny był, pragnący zostać aktorem, Daniel Kwapisiewicz. "Niezłą odwagę masz – patrzysz prosto w oczy" – skomentowała artystka. Na wiadomość, że chłopak zaśpiewa utwór "Whisky" – skomentowała dowcipnie: Whisky? Whisky nie lubię, ale może sprawisz, że polubię".
Na przesłuchaniach pojawiła się też dziewczyna, która przyznała, że to jej pierwszy casting. "Mój też" – śmiała się Monika.

Najmłodszym wokalistą tego dnia był 16-letni Kacper Andrzejewski, który śpiewa od ósmego roku życia, a na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie grał w spektaklu "Oliver!". Monika poprosiła go, aby poczuł się jak na ogromnej scenie i spróbował dotrzeć do każdego potencjalnego widza. Kacper kręcąc się w kółko i śpiewając  porwał całą ekipę realizacyjną oraz samą artystkę. Osobą, która również zostanie zapamiętana z castingu w Łodzi, jest Jędrzej Olżewski, miłośnik krawatów. "Wczoraj czerwony przyniósł mi ogromne szczęście. Mam nadzieję, że z dzisiejszym, białym krawatem, będzie tak samo" – przyznał uczestnik. Jędrzej zaśpiewał "Billie Jean" Michaela Jacksona w zupełnie innej aranżacji. „ A co jeśli do tego numeru będziesz musiał zatańczyć?” – podpytała Monika. "Wtedy dzień i noc będę oglądał Michaela" - odpowiedział bez chwili namysłu chłopak. Poproszony przez Monikę, by zaśpiewać jak najbliżej oryginalnej wersji przyznał, że Jackson jest dla niego świętością i nie odważyłby się kopiować mistrza..

Specjalnym gościem Moniki była Joanna Świniarska, studiująca matematykę, absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia, śpiewająca w chórze gospel. "Czarna muzyka we mnie płynie" – przyznała się artystce uczestniczka. "Co Ty tam niesiesz?" - pytała Monika kolejną kandydatkę, Agnieszkę Mazurek, która przyszła z saksofonem. "Mam słabość do saksofonu. A jeszcze jak kobieta gra, to jest podwójnie seksowna" – skomentowała Monika. Artystka starała się nie tylko oceniać, ale przede wszystkim służyć radą. Podczas przesłuchania Sylwii Wysockiej, która dla muzyki rzuciła studia, postanowiła pomóc uczestniczce zwalczyć stres. Złapała ją za rękę i zabrała do pomieszczenia, gdzie robiono makijaż. Tam Sylwia zaśpiewała wzorcowo. Z kolei Sylwester Ruszkowski usłyszał od Moniki radę: "Ani razu na mnie nie spojrzałeś. Jeżeli chcesz kogoś uwieść śpiewaniem, powinieneś na niego patrzeć”"

A kto zwrócił szczególną uwagę artystki? Grająca na fortepianie i saksofonie Magdalena Kusiak usłyszała z ust Moniki: "Tak mi się podobasz. Masz taką osobowość. Jesteś taka smaczniutka. Nie mogę Cię zapomnieć". Repertuarem zaskoczyła Ewelina Kisiel. Oprócz "Ain’t no sunshine" zaśpiewała piosenkę o Łodzi. "Bardzo jesteś muzykalna, utalentowana, masz taki feeling. Tylko nadajesz się tak naprawdę na solistę, a musisz przebić się w zespole" – tłumaczyła Monika. Na przesłuchaniach pojawiły się też osoby przeróżnych profesji. Projektantka wnętrz – Magdalena Klonowicz,  higienistka stomatologiczna - Gosia Stec, która jest wierna swojemu chórowi z Bełchatowa. Ich wszystkich łączy jedno marzenie, które zwerbalizowała Gosia: "Chciałabym móc się z tego utrzymywać" - mówiła o śpiewaniu.
Na castingu zdarzył się także moment przełomowy. Przesłuchiwana przez Monikę Kuszyńską Anna Frontczak – okazała się być pięciotysięczną osobą castingów do II edycji programu "Bitwa na głosy". Z tej okazji na scenie pojawił się tort, rozsypało się confetti, pofrunęły balony i cała ekipa pogratulowała Ani.

Ostatni zespół II edycji "Bitwy na głosy" został skompletowany. Wszystkie drużyny zaczynają próby do pierwszych odcinków na żywo. Premiera wiosennego show już 3 marca, o godz. 20.05, na antenie telewizyjnej Dwójki.

Źródło: Mat. prasoweDodał(a): Emilia Czaczkowska , Poniedziałek 27.02.2012 (aktualizacja: 2012-02-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×