Na razie żegnaj

Idealna książka na wakacyjny wieczór? Może tak nowoczesna, mądra, a także wzruszająca historia miłosna?

Na razie żegnaj

Na razie żegnaj


Nie tylko długie, zimowe wieczory motywują do czytania. Letni czas urlopów i ciepłe noce również sprzyjają nadrobieniu zaległości w literaturze kobiecej, zwłaszcza że wydawnictwa nie próżnują i pojawiają się bardzo ciekawe pozycje, a wśród nich "Na razie żegnaj" autorstwa Laurie Frankel.

Głównym bohaterem powieści jest Sam, mieszkaniec Stanów Zjednoczonych, który jest pracownikiem portalu randkowego. Pewnego dnia udaje mu się utworzyć algorytm, dzięki któremu użytkownicy bez problemu odnajdują bratnią duszę. Odkrycie się sprawdza, a dzięki niemu Sam również odnajduje miłość życia, którą jest Meredith, lecz przy okazji traci pracę. W końcu wiadomo, że kiedy ludzie od razu spotykają swoje bratnie dusze, to serwis nie zarabia, więc staje się nierentowny.

Jednak bohater nie zaprzepaszcza swojego informatycznego talentu i dzięki wsparciu bliskich tworzy ReAnimację, czyli usługę, która pozwala osobom pogrążonym w żałobie porozmawiać ze swoimi bliskimi. Jest to komputerowa symulacja budująca wirtualną osobowość na podstawie danych zebranych z portali społecznościowych, wiadomości mailowych,video chatów itp. Za taką usługę ludzie są gotowi płacić ogromne sumy pieniędzy, a zwłaszcza Ci, którzy mają do nadrobienia niewypowiedziane zdania, niedokończone sprawy, a także chcą po prostu po raz kolejny zobaczyć najbliższych.

Z tego typu sprawami jednak nie można igrać i tak oto cudowny wynalazek staje się zmorą jego autora...

To naprawdę niezwykłe połączenie miłości, straty i wykorzystanie do tego technologii. Ta powieść na pewno chwyci Was za serce.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe/ ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 23.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Czytałam "TAJEMNICA BRANSOLETKI" Margo Seila - polska autorka, świetna książka dla kobiet :)
Dodano: 2014-09-21 18:43:21 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja właśnie jestem po cudownej lekturze... polska powieść trochę o miłości (małżeńskiej z całkiem pikantnymi opisami sexu) ale przede wszystkim o tym, że każda z nas, może w swoim życiu zdecydować się na odrobinę szaleństwa i zmienić swoje szare życie w baaardziej kolorowe. Autorka udowadnia, że nie potrzeba przy tym wielkich pieniędzy i co ważniejsze, można to zrobić z własną rodziną. (napisane dobrym językiem, co ostatnio nie zdarza się często...) aaa, bym zapomniała ;) 52 tygonie Piaseckiej
Dodano: 2014-07-23 22:24:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×