Najmodniejsza premiera miesiąca!

Zbliża się jedna z najbardziej wyczekiwanych premier sezonu. Opera "Manon Lescaut'' w reżyserii Mariusza Trelińskiego już 23 października zagości na deskach Opery Narodowej w Warszawie! Szykuje się fantastyczne widowisko, nie tylko dla wielbicieli opery.

Manon_Lescaut_big.jpg

Kontrowersyjna opera Pucciniego "Manon Lescaut'' będzie miała swoją premierę 23 października. Reżyserii spektaklu podjął się, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego, Mariusz Treliński (do niedawna również partner Edyty Herbuś). Już teraz wiemy, że Treliński przeniesie operę w czasy współczesne, akcja będzie miała miejsce na stacji metra, gdzie pośród tłumu przypadkowych ludzi, mężczyzna spotka kobietę... "W oryginale mamy do czynienia z ciągłym przemieszczaniem się, historia zaczyna się w Amiens, potem jest Paryż, Hawr, Nowy Orlean. U nas są to stacje metra, czyli etapy miłości, fascynacji i upadku bohatera. Cała opowieść toczy się właściwie w umyśle bohatera, jest opowieścią subiektywną''- opowiada reżyser. Zapowiada się bardzo ciekawie, lekko skandalicznie. Główne role odtwarzają: Amanda Echalaz, Mikołaj Zalasiński, Thiago Arancan, Pavlo Tolstoy. Dyryguje Patrick Fournillier, natomiast scenografią zajął się znakomity, Boris Kudliczka. Wiele znanych nazwisk, duże oczekiwania.

Pierwotnie "Manon Lescout'' to losy księdza, który dla dziewczyny ,,lekkich obyczajów'' zrzuca sutannę, a następnie zostaje szulerem, wyrzutkiem i stacza się na dno. Jak to w operze bywa, dużo nieszczęścia, dużo miłości, niebezpieczny rywal i rozpacz. Jednak od ponad 120 lat ,,Manon Lescout'' jest jedną z najbardziej lubianych oper! Zobaczymy jak będzie teraz, w trochę innej wersji. Liczymy jednak, że i tym razem Mariusz Treliński zachwyci publikę.

manon.jpg

Plakat opery ,,Manon Lescaut'' w reż. Mariusza Trelińskiego

Dla zainteresowanych: biletów niestety nie nie ma i nie było od dawna. Można się więc spodziewać dużej publiki i co za tym idzie gromkich braw. Premiera przyciągnie na pewno wielu ludzi kultury i biznesu oraz (z całą pewnością), celebrytów, którzy przecież uwielbiają różnego rodzaju premiery i wydarzenia towarzyskie! Domyślacie się kto z nich może się pojawić?

Nie tylko Puccini był mistrzem kontrowersji. Lars von Trier od lat szokuje publiczność i krytyków na całym świecie. Zobacz TUTAJ jego nowe zaskakujące  projekty!

llars-f83a93f0524394737e9845c0505a2818_733e3d.jpg

Foto: TeatrWielki.pl

Zródło: MilionKobiet.plDodał(a): Natalia Kovacs , Poniedziałek 22.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×