Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "W imię..."

Historia księdza geja... tego jeszcze w naszym polskim kinie nie było. Może ze względu naszą skostniałą mentalność, a może dlatego, że filmów nie robiła Małgorzata Szumowska. Kolejny film i kolejny temat tabu wzięty pod ostrze noża, którym jest opinia, niczyja inna, jak publiczna.

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "W imię..."

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "W imię..."

Ksiądz gej? Ale jak to? A tak to! To, że o tym się nie mówi, to że polski ksiądz w świadomości społecznej, żyje jako osoba bez orientacji seksualnej, albo z orientacją z góry określoną to jedynie nasze założenie, drobne przeoczenie, z którym łatwiej zasnąć. Czemu? Bo ksiądz to postać krystaliczna, jak łza... jakby nie człowiek, a anioł. Ale czy na pewno? Czy powołanie samo w sobie daje człowiekowi monopol na właściwe, słuszne postępowanie? Czy misja kapłańska nie jest wystawiona, w sposób najdotkliwszy wobec kuszeń wynikających z natury człowieczej?

Pytania same się mnożą... zapewne dlatego Małgorzata Szumowska, reżyserka podejmująca konsekwentnie tematy tabu, lubiąca wbić kij w mrowisko, nakręciła film "W imię...", na który możemy śmiało iść już do kina. A warto! Coby samemu wyrobić sobie na jego temat opinię. I dla wyśmienitej obsady, w roli głównej Andrzej Chyra (ksiądz), a u jego boku  Maja Ostaszewska i Mateusz Kościukiewicz. 

Zapraszamy do obejrzenia zwiastunu filmu "W imię..."!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat prasowe/YouTubeDodał(a): Marietta Przybyłek , Czwartek 12.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×