Nietypowa szympansica i jej kontrowersyjna umiejętność... Oto "atrakcja" jednego z koreańskich zoo

Tylko jedno zoo na świecie oferuje taką "atrakcję". Szympansica Azalea jest ulubienicą wszystkich turystów!

malpisko.JPG

Taki widok można zobaczyć w zoo w Pjongjangu. To właśnie tutaj,  przed wybiegiem Azalei większość zwiedzających spędza najwięcej czasu. Szympansica ma już 19 lat. Dziennie pali zazwyczaj około dwudziestu papierosów. Mimo że zwierzęta uzależniają się tak samo jak ludzie, opiekunowie szympansicy wcale nie pomagają jej wyjść z nałogu- wręcz przeciwnie, codziennie przynoszą jej papierosy i zapalniczki. Zwierzę umie już odpalić jednego papierosa od drugiego... bardzo często robi to po prostu z nudów.

Mimo że szympansica podbija Internet, wielu osobom nie podoba się powód, dzięki któremu stała się sławna. Na ten temat wypowiedzieli się nawet przedstawiciele organizacji walczącej o prawa zwierząt, PETA.  

"Jeśli potrzebujemy więcej dowodów na to, że ogrody zoologiczne motywowane są zyskiem, a nie dobrem zwierząt, to zoo w Pjongjangu jest tego najlepszym dowodem."

Mimo krytyki, z jaką spotyka się zachowanie pracowników zoo, nie zamierzają oni nic zmieniać. Twierdzą, że Azalea nie zaciąga się mocno papierosami, dlatego nie szkodzą jej tak bardzo. My jesteśmy temu przeciwne! A Ty, co sądzisz o takiej żywej "atrakcji"?

Źródło: Youtube


Dodał(a): Lena Myśliwska , Piątek 28.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×