Nowości Eriki James

Erika James jest jedną z najpopularniejszych brytyjskich autorek. Czas na jej książki w Polsce! Na naszym rynku pojawiły się dwie pozycje: Ogród marzeń" i "Rajski ogród". Czego możemy się spodziewać po tych książkach?

Nowości Eriki James

Nowości Eriki James


Erika James jest znaną brytyjską autorką. Niedawno na polskim rynku pojawiły się jej dwie książki "Ogrody marzeń" i "Rajski domek". Czego możemy się spodziewać?

"Ogrody marzeń"


Niewielkie brytyjskie miasteczko – kilka eleganckich willi, stara plebania i lokalny klub ogrodnika, w którym spotykają się miejscowi wielbiciele rozmaitych roślin. Wśród bywalców klubowych spotkań są również ludzie, którzy za równo przyciętym żywopłotem skrywają uczucia, marzenia i różne, niekiedy bolesne, tajemnice.

Lucy nigdy nie pogodziła się z tym, że jej ojciec porzucił rodzinę i uciekł do słonecznej Italii, by rozpocząć nowe życie u boku gorącej Włoszki. Owdowiały przed pięciu laty Conrad opiekuje się wiekowym wujem. Złośliwy, wygadany i uparty jak osioł Mac już niejeden raz dał nieźle popalić melancholijnemu bratankowi. Nowa w miasteczku Helen, której mąż spędza większość czasu poza domem, potrzebuje przyjaciół – zwłaszcza w momencie, gdy spada na nią opieka nad nastoletnią pasierbicą, Savannah. Rozwydrzonej dziewczynie nie podoba się miasteczko ani jego mieszkańcy – aż do chwili, gdy spotyka Orlanda, przystojnego ogrodnika, który zajmuje się ogrodem jej macochy.

Pewnego dnia przed klubowiczami otwiera się możliwość podróży do Włoch. Początkowo zwłaszcza Lucy ma wiele obiekcji, w końcu jednak wszyscy wyruszają na wyprawę nad jezioro Como – wyprawę, która być może na zawsze odmieni ich życie.

"Rajski ogród"

W Angel Sands, niewielkim nadmorskim kurorcie, czas płynie powoli, odmierzany miarowym szumem fal. Poza domkami do wynajęcia i willami jest tu również ulokowany na malowniczym wzgórzu pensjonat – przytulny hotelik prowadzony od lat przez rodzinę Baxterów.

Kiedy nieoczekiwanie pani Baxter oznajmia, że musi przemyśleć swoje życie i ucieka do Nowej Zelandii, obowiązki gospodyni spadają na najstarszą z sióstr Baxter. Poukładana i twardo stąpająca po ziemi Genevieve wkłada wiele energii w to, by doprowadzić pensjonat do dawnej świetności. Choć ojciec coraz bardziej tęskni za matką, a dwie niepoprawne siostry doprowadzają ją niekiedy do szału, Genevieve coraz lepiej odnajduje się w roli odpowiedzialnej szefowej pensjonatu. Im więcej ma pracy, tym łatwiej jej zapomnieć o czymś, co od wielu lat nie daje jej spokoju. Gdy pewnego dnia w Angel Sands pojawia się pewien przystojny architekt,

Genevieve wie, że przyszedł czas, by raz na zawsze rozliczyć się z przeszłością. Od jej ostatniego spotkania z Christianem minęło kilkanaście lat. Obydwoje dorośli, zmienili się... Czy jednak wystarczająco, by zapomnieć dawne urazy?

Co powiecie na literaturę kobiecą w odsłonie Eriki James?

Źródło: Mat. prasowe
Foto: Mat. prasowe/ ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 17.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×