Obietnica

Najnowszy film Anny Kazejak - reżyserki "Skrzydlatych świń", to dramat młodzieżowy, który pretenduje do pobicia sukcesu "Sali samobójców Jana Komasy. Czy jest to jedynie tytularna"Obietnica"?

Obietnica

Obietnica

Do czynienia mamy z melodramatem; historią miłości dwójki nastolatków, której los nie obdarował happy andem. W role młodocianych oblubieńców wcielili się: Eliza Rycembel (Lila) i Mateusz Więcławek (Janek). Zaczyna się niewinnie, jak to zawsze przy pierwszej wielkiej miłości. Widzimy obrazek młodzieży, wyjęty z pierwszego lepszego polskiego ogólniaka, młodzieży, która z jednej strony korzysta z uciech beztroski, z drugiej, mierzy się z dylematami dorosłych.

Przypadłość pierwszych miłości ma to do siebie, że mimo iż planowane do grobowej deski, nie przechodzą próby czasu. Czy tak będzie i tym razem? Pewne jest jedno, nie obejdzie się bez komplikacji, i to dość poważnych. W grę wchodzi zdrada i zbrodnia z miłości. Idylla szybko zamienia się w horror, słodkie zauroczenie, błyskawicznie przemienia się w toksyczną relację, która niczym destrukcyjna spirala, prowadzi kochanków ku katastrofie.

"Nic o nas nie wiecie, nie wiecie o czym myślimy, o czym marzymy, nie wiecie jak kochamy, czym się interesujemy, nie rozumiecie nas i nie chcecie rozumieć, nasze pokoje omijacie z daleka, boicie się z nami rozmawiać, nigdy nie macie czasu, bo praca, bo obowiązki, bo rachunki, w szkołach jesteśmy dla was wyłącznie numerkami, nie obchodzi was nic więcej poza odrobionym zadaniem, mundurkami, identyfikatorem, zostawiacie nas samych sobie, zagubionych, samotnych, niekochanych i wiecie co? - To trochę boli..." - ten tekst wypowiedziany w jednym z zwiastunów przez trójkę głównych bohaterów, brzmi jak akt oskarżenia, posłany w kierunku dorosłych. Może Warto bliżej przyjrzeć się światu młodych ludzi. Niebawem będzie do tego okazja. W roli filmowych "dorosłych" zobaczymy plejadę najlepszych polskich aktorów m.in. Magdalenę Popławską, Dawida Ogrodnika czy Andrzeja Chyrę.

Kinowa premiera filmu "Obietnica" już 14 marca 2014 roku!

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu "Obietnica":Zapraszamy do obejrzenia relacji z premiery filmu "Obietnica":


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe/YouTubeDodał(a): Marietta Przybyłek , Czwartek 13.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Luxuria Astaroth - makijaż gwiazdy

    Luxuria Astaroth - makijaż gwiazdy

    O tej młodej modelce zrobiło się głośno m.in. dzięki klipom Donatana i chyba mało kto nie kojarzy teledysku do "My Słowianie". Teraz możemy ją oglądać także na wydarzeniach medialnych.… czytaj więcej