Oddech nocy

Życie siedemnastoletniej Kelley kręci się wokół teatru. Dziewczyna przeprowadziła się do Nowego Jorku, by zrealizować swoje wielkie marzenie i zostać aktorką. Na razie idzie jej kiepsko. Mieszka z nawiedzoną modelką w małym mieszkanku, grywa małe rólki w podrzędnym teatrze i ledwie wiąże koniec z końcem.

Oddech nocyAle oto przed Kelley życiowa szansa. Największa gwiazda teatralnej trupy złamała nogę i to właśnie Kelley ma ją zastąpić w roli Tytanii w adaptacji "Snu nocy letniej" Szekspira. Los na loterii? Niekoniecznie. Kelley, choć zna sztukę na pamięć, niespecjalnie radzi sobie z nerwami i już po kilku dniach ma serdecznie dość złośliwego reżysera, pseudowcipnych kolegów oraz własnej niemocy. Wściekła i zdeterminowana, postanawia zrobić wszystko, by tylko wykorzystać życiową szansę – wkuwa więc rolę, gdzie popadnie. Na przykład w chaszczach porastających bujnie Central Park.

Tak się składa, że właśnie w Central Parku, ulubionym miejscu Kelley, znajduje się jedna z bram łączących światy ludzi i Faerie. Nad bezpieczeństwem przejścia czuwa trzynastu Janusów, wykradzionych ze świata ludzi młodzieńców przysposobionych przez elfy do utrzymywania międzywymiarowego porządku. Jednym z Janusów jest Sonny Flannery. Oficjalnie lokator luksusowego penthouse’a, w rzeczywistości żołnierz Oberona. Już niebawem nadejdzie noc, w czasie której granice między światami zatrą się prawie zupełnie... Dwory Faerie nieustająco balansują na krawędzi wojny, a niektórzy z nieśmiertelnych zrobią wszystko, by tylko wedrzeć się do świata ludzi.

Nim jednak to nastąpi, życie Sonny’ego i Kelley mocno się skomplikuje. Już pierwsze spotkanie w samym sercu parku wywrze na obydwojgu niezatarte wrażenie. Bo czy Sonny może zapomnieć o kobiecie, która, z rozpaczą i ogniem w oczach, wyznaje mu miłość, choć on sam jest przecież... niewidzialny?

Na trylogię składają się następujące tytuły: 

- "Oddech nocy"(Wondrous Strange) – 21 września 2011
- "Cień światła" (Darklight) – październik 2011
- "Zapach burzy" (Tempestuous) – początek 2012

Wydawnictwo: Jaguar

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Strefa Armilarna" Andrzej Pilipiuk

"Podróż na liściu bazylii"Dodał(a): Karolina Czaja , Wtorek 02.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×