Oni znowu to zrobili! Pentatonix z kolejnym hitem, tym razem świątecznym

Posłuchaj kolędy "Joy to the world" w wersji zespołu Pentatonix, która (znowu) podbija sieć!

pentatonixmainagainmain.jpg

Niedawno pisaliśmy o tym, że zespół Pentatonix zawojował sieć swoją wersją piosenki zmarłego w listopadzie Leonarda Cohena "Hallelujah". Tym razem grupa złożona z pięciorga szalenie utalentowanych wokalnie artystów podbija Internet swoją wersją pieśni "Joy to the world". Co prawda ta aranżacja popularnej w Stanach Zjednoczonych kolędy została do sieci wrzucona już jakiś czas temu, niemniej można powiedzieć, że to właśnie teraz przeżywa "drugą młodość" - oficjalne wideo promujące kolędę zostało już przez internautów odsłuchane ponad 21 milionów razy! Ta współczesna wersja pieśni świątecznej wspaniale oddaje radość i ciepło związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Zespół Pentatonix to także swoisty fenomen we współczesnym świecie muzycznym. Po pierwsze dlatego, że jest to grupa śpiewająca a capella, a po drugie dlatego, że wykonywane przez zespół utwory - zarówno covery, jak i oryginalne kompozycje cieszą się zwykle uznaniem szerokiej publiczności, mimo że zespół nie jest szczególnie mocno promowany w mediach. To samo tyczy się repertuaru gospel, po który sięgają niekiedy wokaliści, a któremu niełatwo przebić się do mainstreamu. 

Przypomnijmy, że w sklepach muzycznych dostać można studyjny album zespołu z nowymi, świątecznymi piosenkami - "A Pentatonix Christmas", który światło dzienne ujrzał 2 grudnia.

Naszym zdaniem ta wersja "Joy to the world" to zdecydowanie "ścieżka dźwiękowa" w sam raz na dzisiejszy, świąteczny dzień. A Ty co o niej sądzisz? Posłuchaj koniecznie:

zdjęcie, film: Youtube 


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Niedziela 25.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar