Orzeźwiający Pakiet Letni

Lato, najbardziej szczodra pora roku, stwarza idealne warunki do nowych doświadczeń i odkryć. Długie dnie, ciepłe noce, oszałamiająca przyroda oraz wspaniałe spotkania z filmem. Te, które wchodzą w skład Orzeźwiającego Pakietu Letniego inspirują do przekraczania granic codziennej rutyny, do poszukiwań i zabawy. Opowiadają o wyjątkowych więziach, metamorfozach i chłonięciu życia wszystkimi zmysłami. Warszawskie KINO.LAB zaprasza 9 i 10 lipca.

Sobota, 9.07.2011
Orzeźwiający Pakiet Letni
Radość

godz. 11.00 "Puzzle" reż. Natalia Smirnoff

Nominowany do Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie debiut młodej argentyńskiej reżyserki Natalii Smirnoff to pełen humoru portret dojrzałej kobiety która nie boi się zmienić swojego życia. Za sprawą urodzinowego prezentu, zestawu puzzli do składania, Maria del Carmen odkrywa w sobie nowy talent i nieznane przyjemności. Niepozorne hobby staje się bodźcem do zmian.  
Dramat, Argentyna, Francja, 2010, 87 min.

Po filmie organizator zaprasza na filmową grę miejską.


NamiętnośćOrzeźwiający Pakiet Letni

godz. 18.00 "Lato albo 27 straconych pocałunków" reż. Nana Dzhordzhadze

To było lato jak żadne inne do tej pory. Sybille obiecała Mickey'emu sto pocałunków nim nastanie jesień. Otrzymał jedynie 73. Jest to opowieść o pięknym, romantycznym, aczkolwiek bardzo przygnębiającym lecie, gdzieś na Wschodzie. Podczas tego lata ma miejsce zaćmienie Słońca. Młodziutka Sybil przyjeżdża na wakacje do uroczego miasteczka. Mieszkańcy tej sielskiej krainy spędzą je na miłosnych uniesieniach i słynnych gruzińskich toastach.
Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Gruzja, 2000, 96 min

Po filmie organizator zaprasza na dyskusję kinoterapeutyczną.


Niedziela, 10.07.2011
Orzeźwiający Pakiet Letni
Więzi

godz. 16.00 "Nad morzem" reż. Pedro González-Rubio

Nad morzem to debiut fabularny meksykańskiego reżysera Pedro Gonzáleza-Rubio, uznany za jeden z najciekawszych meksykańskich filmów 2009 roku. Zanim pięcioletni Natan wróci do Europy, spędzi lato na meksykańskiej rafie koralowej, ucząc się od ojca harmonijnego obcowania z przyrodą. Film o niezwykłej więzi między ojcem i synem, między człowiekiem a naturą.
Dramat/familijny, Meksyk, 2009, 73 min

Po filmie organizator zaprasza na warsztaty dla tatów.


Przyjaźń
Orzeźwiający Pakiet Letni
godz. 18.00 "Bagdad Cafe" reż. Percy Adlon

Gdzieś na skraju pustyni Mojave, gdzieś między Las Vegas a Disneylandem para niemieckich turystów w średnim wieku sprzecza się i rozstaje. W ten właśnie sposób poznajemy jedną z głównych bohaterek tej niezwykłej opowieści o zwykłych ludziach – pulchną Jasmine, skrępowaną gorsetem i konwenansami Europejkę. Kobieta dociera do tytułowego zapomnianego motelu Bagdad Cafe prowadzonego przez wyzwoloną murzynkę Brendę. Różnice dzielące kobiety początkowo wydają się nie do pokonania, lecz już wkrótce okazuje się, że panie nie mogą bez siebie żyć, a przyjaźń, która je połączy odmieni ich dotychczasowe życie.

Dramat/komedia, Niemcy, USA, 1988, 104 min


Orzeźwiający Pakiet Letni  - bilety:
seans + panel 10 zł
seans + panel + warsztat 30 zł
Bilety do nabycia w kasach CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

Zapisy na warsztat: kino@kinoterapia.pl
Więcej informacji: www.kinoterapia.pl

Projekt realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Źródło: Mat. prasoweDodał(a): Karolina Czaja , Środa 08.06.2011 (aktualizacja: 2011-06-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×