Oscary 2015 - "Ida" najlepszym filmem nieanglojęzycznym!

Udało się! Oscar powędrował do polskiej produkcji. To historyczna chwila!

ida


Zapewne wiele z was z zapartym tchem oglądało relację z rozdania tegorocznych Oscarów. To najważniejsze wydarzenie filmowe, które w tym roku odbyło się już po raz 87. Wiele osób trzymało kciuki za film "Ida", ale do końca obawiano się, że jednak może on przegrać z "Lewiatanem".

Do tej pory polska produkcja triumfowała na rozdaniu Europejskich Nagród Filmowych, lecz już Złotego Globu nie udało się zdobyć. W ostatecznym rozrachunku to właśnie "Ida" otrzymała najważniejszą nagrodę filmową! Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny" odebrał Paweł Pawlikowski (reżyser i scenarzysta).

"Ida" jest koprodukcją polsko-duńską, której zdjęcia były realizowane m.in. w Łodzi. Akcja rozgrywa się na początku lat 60. dwudziestego wieku. Opowiada ona o losach Anny, która była sierotą wychowaną w zakonie, a w momencie kiedy ją poznajemy, jest nowicjuszką. Kiedy przychodzi czas jej ślubów, poznaje swoją krewną, która przybliża jej, jak doszło do tego, że została sierotą. Okazuje się, że Anna tak naprawdę ma żydowskie pochodzenie, a jej rodzice zostali zamordowani podczas wojny. Po poznaniu prawdy przyszła zakonnica przechodzi prawdziwą próbę wiary. Konfrontacja z przeszłością staje się dla Anny próbą wiary.

Gratulujemy! Kto jeszcze nie oglądał tego filmu, powinien jak najszybciej to nadrobić. Zobaczcie zwiastun:
Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: YouTube/Mat. prasowe

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 23.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×