"Ostatni akt w Palmirze"

Rzym w I w. n.e., za czasów Wespazjana. Rok 72. Marek Dydiusz Falko wyrusza z najbardziej karkołomną z dotychczasowych misji.

Ostatni akt w PalmirzeZlecenie odnalezienia zaginionej Sofrony i cesarski rozkaz, by się przyjrzał wschodnim krainom, wiedzie  detektywa i jego dziewczynę do Petry. Gdy odkrywają tam ciało rzymskiego dramatopisarza, zmuszeni są uciekać wraz z wędrownymi aktorami. Kolejne morderstwo i zagrożenia, jakie napotykają na pustyni, czynią misję coraz bardziej niebezpieczną. Ostatnia odsłona tego prawdziwego dramatu nastąpi dopiero w Palmirze

W poczytnej serii z Markiem Dydiuszem Falkonem dotychczas ukazały się "Srebrne świnki", "Wykute w brązie", "Miedziana Wenus", "Żelazna ręka Marsa" oraz "Złoto Posejdona".

Lindsey Davis jest znaną i wielokrotnie nagradzaną pisarką. Stworzyła barwna postać Falkona, za którą otrzymała w 2000 roku Sherlock Award. Seria książek opisujących jego przygody z rozwiązywaniem kryminalnych zagadek obejmuje ponad dwadzieścia powieści, przetłumaczonych na kilkanaście języków.

Wydawnictwo: Rebis

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Sekretna córka"
"Oddech nocy"


Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 05.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×