Pearl Jam "Twenty"

Film "Pearl Jam Twenty’" - giga rarytas nie tylko dla fanów - trafia do kin 20 września, a na późną jesień planowana jest jego premiera na DVD – uwaga! – z polskimi napisami!

Pearl Jam TwentyPłyta towarzysząca premierze biograficznego filmu o grupie Pearl Jam - "Twenty". Z ponad 1200 godzin niepublikowanych i trudno dostępnych materiałów Cameron Crowe - znany reżyser filmowy (Jerry Maguire, Vanilla Sky) przedstawił 20 letnią podróż muzyków do miejsca, w którym są obecnie – jednej z najważniejszych rockowych kapel świata. Dodatkową atrakcją filmu są nakręcone niedawno wywiady z poszczególnymi muzykami, w tym wokalistą Eddie Vedderem, który opowiada o najważniejszych, także tych najbardziej bolesnych momentach w karierze Pearl Jam. Jak w wywiadzie dla Rolling Stone’a powiedział sam basista Jeff Ament: "Ten film to taki list miłosny Camerona do nas – równie bolesny, co schlebiający. Pokazuje trudy naszego dorastania i mimo, że jest bardzo dobry, muszę przyznać, że wcale nie łatwo nam się go ogląda…". Film "Pearl Jam Twenty" pokazany zostanie w Polsce w 15 kinach sieci Multikino w dniu światowej premiery 20 września.

Niniejszy album to dwupłytowy zestaw mało znanych wersji koncertowych najważniejszych utworów z całej kariery Pearl Jam, jak i rarytasów, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Całość promować będzie jeden z nich: cover utworu "Crown of Thorns" z repertuaru Mother Love Bone - poprzedniej formacji muzyków PJ – opublikowany po raz pierwszy z wokalem Eddiego Veddera.

Album ukazuje się w wersji Eco Style (dwie płyty w cenie jednej!) oraz standardowej z 36-stronicową książeczką.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Hurts zagrają w Poznaniu


Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 19.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×