Pierwszy koncert Michaela Bublé w Polsce!

"Jesteście najbardziej energetyczną publicznością, jaka kiedykolwiek była na moim koncercie" – powiedział Michael Bublé do 10-tysięcznej widowni, zgromadzonej 23 kwietnia w Hali Ergo Arena, położonej na granicy Gdańska i Sopotu. Pierwszy koncert artysty w Polsce okazał się niezwykłą mieszanką perfekcyjnego show, humoru i spontanicznej zabawy.

Michael Buble_koncert w Polsce 2_cr.jpgMichael Bublé od razu nawiązał kontakt z publicznością i podczas 2-godzinnego występu niejednokrotnie zaskakiwał poczuciem humoru, otwartością i dystansem do siebie. Koncert Deutsche Bank Invites Michael Bublé rozpoczął nostalgiczny "Cry Me a River" Arthura Hamiltona. Artysta przeniósł publiczność w złotą erę lat 50-tych. Nie zabrakło też standardów, takich jak: "I've Got You Under My Skin", najbardziej znanego z wykonania Franka Sinatry, czy przeboju Raya Charlesa "Georgia on My Mind". Jednak poniedziałkowy występ artysty w Hali Ergo Arena daleki był od melancholijnego jazzu.

Każdy utwór był mistrzowsko opracowany pod kątem oprawy artystycznej, muzycznej i wizualnej. W trakcie występu kanadyjski artysta nieustannie zaskakiwał. Opowiadając o Michaelu Jacksonie, wykonał "Billie Jean", imitując taniec i styl muzyczny swojego idola, zaśpiewał także "Twist and Shout" The Beatles. Niespodziewanie zszedł ze sceny i wykonywał kilka utworów wśród spontanicznie reagującej publiczności. Po kilkunastominutowej owacji Michael Bublé wrócił z bisem - "Feeling Good" oraz "Me and Mrs. Jones". Swój pierwszy i jak na razie jedyny koncert w Polsce zakończył akustycznym występem, w dużej części zagłuszonym przez niezwykle entuzjastycznie reagujący 10-tysięczny tłum zgromadzony w Hali Ergo Arena.

Koncert Michaela Bublé otworzył tegoroczny cykl Deutsche Bank Invites, w którym wystąpili do tej pory m.in. Leonard Cohen, Joe Cocker, Cesária Évora, Mariza, Herbie Hancock, Yasmin Levy czy Chick Corea. A już 30 maja na warszawskim Torwarze odbędzie się koncert Deutsche Bank Invites Macy Gray. Artystka będzie promowała w Polsce swoją najnowszą płytę Covered.

                                                                                                                             Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Finalista Mam Talent wydaje debiutancki album!

Polak zwycięzcą w kokursie Beyonce!

Birdy - BirdyDodał(a): Agnieszka Yilmaz , Wtorek 08.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×