"Pociąg do śmierci"

Kiedy podczas urlopu, spędzanego razem z mężem w Irlandii, Eve przypadkiem natknęła się na ofiarę zabójstwa, z całą ostrością dotarło do niej, że nigdzie nie jest bezpiecznie - ani w irlandzkim lesie, ani na ulicach wielkiego miasta, które uważa za swoje. Ale nic nie przygotowało jej na to, co odkryła, prowadząc śledztwo po powrocie do Nowego Jorku...

Pociąg do śmierciKierowcę firmy wynajmującej wytworne limuzyny znaleziono martwego - zginął od strzału z kuszy. Samochód zarezerwował dyrektor wydziału zabezpieczeń w renomowanej firmie, którego danymi posłużył się zabójca. Kilka dni później oszałamiająco piękną i ekskluzywną damę do towarzystwa znaleziono z bagnetem w sercu na Coney Island. I znowu trop prowadzi do dyrektora naczelnego, którego dane ktoś sobie przywłaszczył.

Znając metodę postępowania, ale nie mogąc ustalić motywu, Eve zaczyna się obawiać, że ma do czynienia z najbardziej niebezpiecznym z przestępców - mordercą, któremu zabijanie sprawia przyjemność, a w dodatku takim, którego stać na to, co najlepsze w życiu... i w śmierci. Eve nie wie, gdzie i kiedy dojdzie do kolejnego zabójstwa. Śledztwo prowadzi ją do kręgu osób, których życie bardzo się różni od egzystencji zwykłych śmiertelników...

Książka z całą pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom dobrych, trzymających w napięciu kryminałów. Przeczytałam ją z zapartym tchem w dwa wieczory. Razem z porucznik Eve Dallas miałam możliwość uczestniczyć w rozwiązaniu tajemniczych morderstw z wykorzystaniem mało popularnych broni, takich jak np. kusza. Kobiecie pomaga w tym jej partner Roarke, który wysłuchuje Eve, pomaga jej przeanalizować chronologię morderstw i z psychologicznego punktu widzenia ustalić portret mordercy. Jak udaje się ustalić wszystkie ofiary łączy jedna wspólna cecha: wszyscy starali się uprzyjemnić życie sławnym i bogatym, a potem zginęli.

Wraz z kolejnymi stronami książki, na wierzch wychodzą bardzo interesujące fakty, dotyczące podejrzanych osób. W pewnym momencie porucznik Eve ma już dwójkę podejrzanych, którzy idealnie pasują do profili morderców. Jednak teraz musi bardzo się wysilić, aby udowodnić im winę. Czy jej się uda?

Tekst: Emilia Czaczkowska, mat. prasowe
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: MilionKobiet.plPrzeczytaj również:

"Mozaika Persifala"
"Sad"
Dodał(a): Karolina Czaja , Wtorek 08.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×