Podróże za złotówkę? To możliwe!

Czy znów słyszysz, że twoja znajoma z biura wybiera się na weekend za granicę albo pozostawia jesienną chandrę na rzecz opalania się w ciepłych krajach? W dzisiejszych czasach tanie podróżowanie nie jest tajemnicą, a za przykład posłużyć mogą bilety za dosłownie kilka złotych! Wyjazdy z Polski do dowolnie wybranego kraju w Europie dzisiaj nie stanowią już żadnego problemu. Ty też możesz podróżować w ten sposób! Wystarczy odrobina cierpliwości, sprytu refleksu i odwagi!

podróże.jpg

BILETY ZA KILKA ZŁOTYCH

Na pierwszy rzut oka, wygląda to dość nieprawdopodobnie, natomiast możliwość kupienia biletów za kilka lub kilkanaście złotych naprawdę istnieje! Zarezerwuj odrobinę czasu każdego dnia na przejrzenie stron internetowych, które zajmują się powiadamianiem podróżujących o promocjach lotniczych. Ich regularne przeglądanie sprawi, że będziesz na bieżąco i wybierzesz najtańszy bilet. W przypadku chęci zobaczenia świata za grosze dobrym sposobem będzie również rezerwacja biletów na wyloty poza sezonem. Są dużo tańsze, a równocześnie często wiążą się z korzystnymi promocjami. Niektórzy podróżnicy twierdzą, że większa część ich najtańszych biletów to wynik błędów popełnianych przez systemy linii lotniczych lub po prostu zwyczajne ludzkie niedopatrzenie. W historii błędów popełnianych przez system zdarzały się bilety nawet za 0 zł!

PRZEJAZDY

Tanie bilety lotnicze mają to do siebie, że lotniska, na których lądujemy, są bardzo często oddalone od miasta lub miejsca, które sobie wymarzyłaś. Zdecyduj się na podróżowanie autostopem. Zaoszczędzisz pieniądze, które będziesz mogła wykorzystać na przyjemności związane z eksploatowaniem kultury wybranego przez siebie zakątka świata. Jeżeli nie zdecydujesz się na podróżowanie samochodem z obcą osobą, sprawdź dostępne promocje na bilety oferowane przez linie autobusowe lub pociągi.

NOCLEGI

Udało ci się już zarezerwować tanie bilety i w dalszym ciągu jesteś zdeterminowana? Zaplanuj podróż tak, aby zminimalizować jej koszty. Aby to zrobić, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co je generuje. Zacznij od noclegów. Wybierając się w podróż postaw na odrobinę szaleństwa! Spanie w hotelu nie jest konieczne. W wielu krajach istnieje pozwolenie na rozbicie namiotu na dziko w dowolnym miejscu, oczywiście w odpowiedniej odległości od zabudowań. Przed wyjazdem zajrzyj do Internetu. Być może miejsca, do których się wybierasz, posiadają darmowe miejsca campingowe. Kolejnym popularnym sposobem na nocleg bez opłat jest couchsurfing. Społeczność zgromadzona na stronie internetowej oferuje miejsca do spania w swoich prywatnych domach. Dzięki temu nie tylko możesz nie płacić za nocleg, ale także zyskać fantastycznego przewodnika, który na co dzień żyje w mieście, które chcesz odwiedzić. W przypadku korzystania z couchsurfingu w dobrym tonie jest odwzajemnić przysługę, czyli zaoferować osobie, która cię przygarnęła wizytę w twoim mieście z tobą w roli przewodnika.

Zdjęcie: Thinkstock

ID galerii:574


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 25.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Zazwyczaj najdroższą częścią wyjazdu są loty i noclegi, ale można np. latać tanio, kilka porad o tym tu: http://blog.impel.pl/dookola-swiata-sprawdz-jak-latac-tanio/ . Jest dużo promocji w necie na loty, wystarczy poszukać.
Dodano: 2016-07-26 19:54:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×