Polak zwycięzcą w kokursie Beyonce!

Jimek – imprezowe alter-ego kompozytora Radzimira Dębskiego - Powiadomiony o zwycięstwie na Skype przez samą Beyonce! Ep-ka Beyonce "4:The remix" w cyfrowej sprzedaży już 24 kwietnia! Na Ep-ce również remix polskiego duetu Wawa

Mateusz Nasternak.jpgWersja polskiego kompozytora Radzimira Dębskiego zwyciężyła w zorganizowanym przez Beyonce konkursie na remix jej najnowszego singla "End Of Time". Jimek – bo pod takim pseudonimem Radzimir wyprodukował swoje dzieło – pokonał ponad 3000 innych twórców z 25 krajów, w tym Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Brazylii czy Chin. Umieszczone w serwisie Soundcloud wersje "End Of Time" odsłuchało ponad półtora milionów fanów i to oni we wstępnym głosowaniu zdecydowali które remixy przedłożone zostały komisji jurorskiej. 

W jej skład weszli: Isabella Summers z zespołu Florence & The Machine, duński producent i DJ Afrojack, polskie duo producenckie Wawa, nowojorczyk DJ Jus-Ske, kompozytor i zdobywca Oscara Giorgio Moroder i oczywiście sama Beyonce. W konkursie brano pod uwagę kreatywność, muzykalność i oryginalność zgłoszonych prac a bezkonkurencyjny pod tym względem okazał się właśnie Polak, powiadomiony o zwycięstwie podczas rozmowy na Skype przez samą Beyonce.

Radzimir Dębski wygrał 4000 dolarów a Jimek Remix trafi na najbliższe oficjalne wydawnictwo Beyonce – 6-utworową Ep-kę "4:The Remix" która w serwisie iTunes dostępna będzie na całym świecie od 24 kwietnia. Wśród remixów na "4:The Remix" znajdzie się również drugi polski akcent – swoją wersję "End Of Time" zaprezentuje tam warszawski duet Wawa.

Radzimir Dębski jest absolwentem Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, studiował również kompozycje filmową i orkiestracje na University of California w Los Angeles. Ma swoim koncie ponad 20 utworów poważnych, symfonicznych i kameralnych. Komponuje muzykę do filmów i seriali telewizyjnych, tworzy również muzykę teatralną i ilustracyjną. W 2010r. debiutował jako wokalista - jego duet „Rozplątani“ z Małgorzatą Kożuchowską znalazł się na płycie „2011. Muzyka z Serca“ towarzyszącej kalendarzowi „Dżentelmeni“ i skupiającej duety czołowych polskich muzyków i aktorów. Aktualnie pracuje nad debiutancką płytą.

Poniżej tracklista dostępnej w sklepie iTunes remixowej Ep-ki Beyonce:

1. "Run the World (Girls)"  Dave Audé Club Remix

2. "Countdown"  Isa Machine Remix

3. "Best Thing I Never Had"  Lars B Remix

4. "Love On Top"  DJ Escape & Tony Coluccio Remix

5. "End Of Time"  Wawa Extended

6. "End Of Time" JIMEK Remix

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Birdy - Birdy

The Mars Volta - Noctourniquet

Punch Brothers - Punch


Dodał(a): Agnieszka Yilmaz , Czwartek 19.04.2012 (aktualizacja: 2012-04-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×