Posłuchaj najlepszego utworu na świecie! Naukowcy twierdzą, że redukuje nawet nerwicę!

Posłuchaj utworu, który naukowcy określili jako zbawienny dla Twojego umysłu i nerwów!

bestsongintheworld.jpg

Jak się okazuje, pretendentem do zyskania miana największego zagrożenia dla zdrowia współczesnych ludzi stał się w ostatnich latach stres. Codziennie jesteśmy zestresowani tym, co przynoszą wyzwania prywatne i zawodowe, a współczesny świat proponuje nam możliwości, które tylko wzmagają napięcie. 

Ten problem dotyczy zwłaszcza nas - kobiet. To my wzięłyśmy sobie bowiem na barki nie tylko obowiązki związane z domem i rodziną, ale także wyzwania zawodowe i prowadzenie swoich karier. Nasz babcie i prababcie nie znały uczuć, które towarzyszą dzisiejszym kobietom każdego dnia. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że pod tym względem kiedyś życie było o wiele łatwiejsze.

Dziś żyjemy natomiast pod ciągłym obstrzałem, nadzorem, w który same się wpędzamy. Żadna z nas nie chce bowiem mieć poczucia, że coś traci - gdy zostaje w domu z dziećmi, straci przecież karierę, jeśli postawi na rozwój osobisty, straci emocjonalne i rodzinne profity płynące z macierzyństwa. Ponadto ciągle wystawiamy się na ocenę innych ludzi, chociażby pokazując swoje życie w mediach społecznościowych. To wszystko sprawia, że w dzisiejszym świecie w zastraszającym tempie rośnie liczba kobiet cierpiących z powodu depresji i nerwicy. 

Ciekawy eksperyment

Jak sobie z tym radzić? Oczywiście istnieje wiele znanych nam sposobów na odstresowanie się i rozluźnienie. Ostatnio naukowcy wynaleźli kolejny. Doktor David Lewis-Hodgson, naukowiec z Mindlab International twierdzi, że na co dzień powinniśmy... słuchać więcej muzyki. Powiesz, że przecież słuchasz muzyki niemal cały czas? A to jadąc do pracy, a to siedząc przy biurku, czy później, gdy z pracy wracasz i nic szczególnego Ci to nie daje? Problem w tym, że słuchasz nieodpowiedniej muzyki.

Podczas jednego ze swoich eksperymentów naukowych Lewis-Hodgson odkrył, jaka konkretnie muzyka wpływa kojąco na nasz układ nerwowy. Jak wyglądał eksperyment? Badanej grupie, której na całym ciele przymocowano czujniki, zalecono do wykonania kilka niełatwych łamigłówek, które wywoływały uczucie stresu. Następnie badano, jak na poziom stresu lub rozluźnienia działają konkretne dźwięki. W ten sposób odkryto, co powinna zawierać w sobie idealna dla naszego zdrowia psychicznego muzyka. 


Najlepsza muzyka na świecie

Odkryto, że jeden z utworów podziałał na badaną grupę tak silnie, że nie zaleca się teraz słuchania go podczas jazdy samochodem, gdyż mogłoby to być niebezpieczne. 

Stwierdzono, że samo słuchanie tego utworu redukuje stres i poczcie lęku aż o 65%, wprowadza także badanych w stan lekkiego uśpienia. Ta muzyka szczególnie mocno działa na kobiety. O którym utworze mowa? To kawałek "Weightless" wykonywany przez Marconi Union. Posłuchasz go poniżej. 

 Co o nim sądzisz? Czy działa na Ciebie szczególnie uspokajająco? 

źródło: unisoultheory.com

zdjęcie: Youtube  Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Wtorek 03.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Muzyka bardzo mocno odzwierciedla się na życiu, czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego. Ja nawet nie umiem zasnąć bez muzyki, włączam sobie spokojną muzykę relaksacyjną na 20 minut i później samo się wyłącza. Teraz zbieram się żeby spróbować nagrania muzyki serca Soundofsoul. Ponoć jak nawet gdzieś tam w tle leci i z czasem nawet jej nie zauważamy, to schemat nagrany osobiście pod danego człowieka mocno wpływa na uspokojenie.
Dodano: 2017-03-02 19:35:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
Już od jakiegoś czasu jest w czołówce moich antystresów. Proponuję bez wizualizacji, leżąc wygodnie. Polecam
Dodano: 2017-01-03 19:01:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×