Poznajcie metodę wizualnego nauczania języka chińskiego

Obecnie już prawie każdy zna angielski. Zatem jaki język warto opanować, aby zaimponować innym? Może tak chiński? Jest na to prosta metoda. Sprawdźcie.

Poznajcie metodę wizualnego nauczania języka chińskiego

Chiny to jedna z najstarszych, a zarazem najbardziej tajemniczych cywilizacji na świecie. Jej bogata historia, tradycja oraz kultura przyciągają do Państwa Środka miliony badaczy, naukowców, turystów i biznesmenów z różnych stron świata.

Aby poznać Chiny, niewątpliwie warto poznać język, którym się w nich posługuje. Książka Chineasy to zupełnie nowe rozwiązanie w nauczaniu języka chińskiego. Wykorzystuje unikalną metodę Shao Lan, która gwarantuje szybkie postępy w nauce i bardzo przyjazne przyswajanie wiedzy. W ciągu kilkunastu miesięcy od premiery, metoda Chineasy zyskała ogromną popularność na całym świecie i stała się jednym  z najpopularniejszych sposobów nauczania języka chińskiego.

Zobaczcie także: 10 sposobów na zmotywowanie dziecka do nauki

Chineasy to rewolucyjna wizualna metoda przekształcania kluczowych znaków chińskich
w piktogramy, które łatwo zapamiętać. W trakcie lektury Czytelnik stopniowo poznaje małe zestawy elementów konstrukcyjnych (kluczy), dzięki którym może budować  nowe znaki i wyrażenia, a nawet proste zdania. Każdy z zaprezentowanych w książce znaków posiada polskie tłumaczenie i zapis pin yin (fonetyczny zapis wymowy). System stopniowego rozbudowywania znaków i wyrażeń przedstawionych w postaci prostych ilustracji pomagają w bardzo szybki i przyjazny sposób odczarować jeden z najtrudniejszych języków świata.

Poznajcie metodę wizualnego nauczania języka chińskiego

Poznanie języka chińskiego stanowi pierwszy i zarazem niezbędny krok do pełnego zrozumienia kultury i tradycji Chin. To właśnie w języku ukryte są wartości i zasady, którymi kierujemy się w codziennym życiu, również w relacjach biznesowych. Chineasy stanowi doskonałe narzędzie do poznania jednego z najtrudniejszych języków świata oraz dalszego zacieśnienia wielopłaszczyznowych relacji pomiędzy Polską a Chinami  – dodaje Weiren ZHAO, Dyrektor Generalny Tri-Ring International Sp. z o.o.

Zobaczcie także: Nauka przez zabawę

Metoda Chineasy została opracowana w 2011 r. przez chińską pisarkę Shao Lan. Od lat mieszkająca
w Londynie, początkowo poszukiwała sposobu, który pomógłby jej anglojęzycznym dzieciom nauczyć się pisać po chińsku. Obserwując, jak wiele kłopotu sprawia im chiński alfabet, postanowiła znaleźć rozwiązanie, które ułatwi jego zapamiętywanie. W ten "domowy" sposób powstały unikalne piktogramy, które zrewolucjonizowały naukę języka chińskiego na całym świecie.

Metoda Chineasy została po raz pierwszy zaprezentowana publicznie podczas obywającej się
w Kalifornii konferencji TED w 2013 r. i bardzo szybko zyskała rzeszę sympatyków chińskiej kultury. Obecnie książka dostępna jest już w kilkudziesięciu państwach na całym świecie, a debiutujące właśnie polskie wydanie będzie 13 wersją językową w rodzinie Chineasy.


Chineasy_okładka_PWN.jpg


Zobaczcie także:Źródło: Mat. prasowe
Foto: Mat. prasowe/ Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 08.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×