Poznajcie sylwestrowe przesądy

Sylwester to zaraz po wigilii, kolejna magiczna noc. To właśnie w jej czasie wiele osób ulega pokusie dostosowania się do pewnych przesądów. Sprawdźcie jakich.

sylwestrowe przesądy

Choć możemy się zarzekać, że nie wierzymy w zabobony, to jednak niektórzy wolą nie ryzykować. Sprawdźcie, jakie przesądy są związane z sylwestrem. Stosujecie się do nich? 

1. Na "dzień dobry", twarz należy obmyć w zimnej wodzie, do której wcześniej zostały wrzucone monety, co symbolizuje zdrowie i powodzenie finansowe. Ten przesąd obowiązuje także w wigilię. 

2. W sylwestra mieszkanie powinno być już posprzątane, ponieważ kiedy zaczniemy zamiatać i robić inne porządki, wtedy to usuniemy również szczęście. 

3. Sylwester to też nie czas na zakupy. W tym dniu lodówka powinna być już pełna, aby w nowym roku nie zabrakło nam jedzenia. 

4. Przed zakończeniem roku trzeba także uregulować wszelkie długi, aby te nie ciągnęły się za nami przez kolejne miesiące. 

sylwestrowe przesądy

5. Wybierając stylizację na sylwestrową zabawę powinniśmy koniecznie mieć na sobie także nową bieliznę z metką, aby w przyszłym roku czarować swoim pięknym wyglądem. 

6. Przed wyjściem na bal należy włożyć do portfela nieparzystą liczbę zasuszonych łusek z wigilijnego karpia, aby w nowym roku nie zabrakło nam pieniędzy. 

7. Kiedy już wybije północ i poleją się strumienie szampana, warto obserwować jego bąbelki. Jeżeli będzie ich dużo, to znak, że zapowiada się ciekawy nowy rok. 

8. Powodzenie w przyszłym roku zapewnia także nakręcenie zegarów, jeżeli ktoś takowe posiada. 

9. Jeżeli nurtuje was odpowiedź na jakieś pytanie, to właśnie tej nocy wrzućcie do misy z wodą mały kamyczek. Jeżeli liczba okręgów, które powstaną będzie parzysta, to odpowiedź brzmi "tak"; jeżeli nieparzysta, to odpowiedź brzmi "nie".

Jakie jeszcze sylwestrowe przesądy znacie? Zobaczcie także: Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 31.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×