"Precel" księżniczki Beatrice sprzedany

Słynny kapelusz księżniczki Beatrice, który miała na sobie na ślubie księcia Williama z Kate Middleton został sprzedany na aukcji.

Precel księżniczki Beatrice sprzedany

Nakrycie głowy księżniczki, wzbudzało nie mniejsze zainteresowanie, niż suknia ślubna Kate Middleton. Wiele osób, kapelusz zaprojektowany przez Philipa Treacy’a, porównywało do precla  albo…ubikacji. Na jednym z portali społecznościowych powstała nawet strona dedykowana kapelusikowi księżniczki. Arystokratka postanowiła wykorzystać szum wokół nakrycia głowy i sprzedać je na aukcji internetowej, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na cele charytatywne.

Precel księżniczki Beatrice sprzedanyAkcja zakończyła się sukcesem – kapelusz został sprzedany za zawrotną kwotę 81 tysięcy funtów (czyli ponad 368 tysięcy złotych)! Nabywca nie jest znany, ale w Wielkiej Brytanii żartuje się, osobę z preclem na głowie trudno będzie przeoczyć. 

- Jestem zdumiona zainteresowaniem, jakie aukcja wywołała. To świetny sposób, by zebrać tak dużo pieniędzy, jak to tylko możliwe, na cele charytatywne. Mam nadzieję, że kimkolwiek jest osoba, która wygrała aukcję, będzie czerpała tyle samo radości z noszenia kapelusza, co ja.

Środki uzyskane ze sprzedaży oryginalnej ozdoby, zasilą konta UNICEF-u oraz fundacji, prowadzonej przez księżniczkę - "Dzieci w potrzebie".
 Foto: BE&W

Źródło: www.bbc.co.ukDodał(a): Ola Wójcik , Czwartek 26.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
marlena73
Kapelusz dość dziwaczny ale ...księżniczce należą się oklaski za to,że potrafiła cały ten szum przekłuć w sukces i zdobyć kasę dla dzieciaków!
Brawo Beatrice!
Dodano: 2011-05-31 09:48:31 Zgłoś nadużycie
LadyHolly
ojej, chyba trochę przesadzone to nakrycie głowy ;) Ale przynajmniej dzieciaki z fundacji na nim zyskały :)
Dodano: 2011-05-26 16:32:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×