Premiera filmu "Chce się żyć"

Jesteśmy już po premierze jednego z najciekawszych i najbardziej poruszających obrazów, które w tym roku na świat wydała polska kinematografia. "Chce się żyć" w reżyserii Maciej Pieprzyca sprawia, że chce się aż oglądać. Dlaczego?

Premiera filmu "Chce się żyć"

Premiera filmu "Chce się żyć"

"Chce się żyć" to historia oparta na faktach, głównym bohaterem jest Mateusz, który wbrew poważnej chorobie podejmuje poruszającą walkę o godność i szczęście. W tę niezwykle poruszającą postać wciela się Dawid Ogrodnik, znany nam już z głośnych polskich produkcji m.in. "Jesteś Bogiem" czy "Ida". Aktor w sposób bardzo dojrzały i świadomy buduje postać młodego chłopaka cierpiącego na chorobę zwaną czterokończynowym porażeniem mózgowym, któremu wielu wydało wyrok, nazywając "warzywem". Zespół Myslowitz użyczył do filmu jedna ze swoich piosenek, której tekst ma kluczowe znaczenie w sposobie odbioru filmu "Nie poddaj się, bierz życie jakim jest, i pomyśl, że... na drugie nie masz szans...". Choroba, temat przewarościowujący wszystko, może warto wybrać się do kina i spojrzeć na swoje zabiegane życie z zupełnie innej perspektywy.

Dawid Ogrodnik, za rolę Mateusza otrzymał Nagrodę Specjalną podczas gali Złotych Lwów 2013.


Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna filmu "Chce się żyć":Zapraszamy do obejrzenia galerii z premiery filmu "Chce się żyć" , która odbyła się 9 października 2013r.
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe/ YouTubeDodał(a): Marietta Przybyłek , Piątek 11.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×