Premiera filmu "Wielki Gatsby"

17 maja do polskich kina wchodzi adaptacja klasycznej powieści F. Scott Fitzgeralda, nazywanego kronikarzem epoki jazzu. Warto wybrać się do kina, aby poczuć uwodzicielską magię lat 20. XX w. i ponownie przeżyć tę niebanalną historię miłości.

Premiera filmu "Wielki Gatsby"

Premiera filmu "Wielki Gatsby"

Nowy Jork, lata 20. XX w. świat wystawnych przyjęć, przaśnych salonów ociekających ekskluzywnością, w którym na drodze miłości może stanąć rozwarstwienie klasowe. Świat przedstawiony w powieści F. Scott Fitzgeralda, przefiltrowany przez mistrzowskie oko reżyserskie Baza Luhrmanna, to kraina roztańczona jazzem, kraina szczegółu, począwszy od strojów, skończywszy na postaciach wykreowanych. Obsada filmu jest wprost zachwycająca, na srebrnym ekranie same brylanty: Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire i Carey Mulligan, tworzące jednocześnie mieszankę wybuchową.

Czego możemy się spodziewać, poza tym, że długi czas po obejrzeniu tego obrazu, pozostanie w nas pragnienie sączenia dobrego drinka w oparach mglistego dymu, tlącego się z cygaretki o długości porównywalnej do łydki Audrey Hepburn? Tego, co my Kobiety lubimy najbardziej, melodramatu z górnej półki, klasyki, która wyciśnie z nas skryte pokłady emocjonalnego osocza.

"Wielki Gatsby" to historia niespełnionej miłości parweniusza do kobiety z wyższej sfery. Młody makler giełdowy, Nick Carraway przybywa do Nowego Jorku i trafia do środowiska bogaczy, żyjących ułudą amerykańskiego snu. Poznaje Jay'a Gatsby'ego, który imponuje chłopakowi wystawnym stylem życia. Milioner jedynie pozornie jest posiadaczem wszystkiego, co tylko można sobie wymarzyć... demaskuje to Daisy, skrywana, dawna miłość Gatsby'ego. Na pierwszy rzut oka, wyłania nam się obraz trójkąta, a do tańca trzeba dwojga, to prawo fundamentalne, niezmienne nawet w jazzie. Pytanie, kto tym razem usiądzie i jedynie posłucha, a kto spłonie... może Wy? Warto sprawdzić!


Premiera filmu "Wielki Gatsby"

Premiera filmu "Wielki Gatsby"


Zwiastun filmu "Wielki Gatsby":Autor: Marietta Przybyłek
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe


[[

Dodał(a): Marietta Przybyłek , Czwartek 16.05.2013 (aktualizacja: 2013-05-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×