Premiera filmu Władysława Pasikowskiego "Jack Strong"

Najnowszy film Władysława Pasikowskiego "Jack Strong" to szpiegowski thriller w dobrej obsadzie. Poznajcie historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego!

Premiera filmu Władysława Pasikowskiego "Jack Strong"

Premiera filmu Władysława Pasikowskiego "Jack Strong"

Jack Strong to pseudonim jakim Ryszard Kukliński posługiwał się w latach 70.  będąc oficerem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W tamtym czasie współpracował z wywiadem amerykańskim, a więc podjęta przez reżysera historia trzyma w napięciu. Dużą zasługę trzeba tutaj przyznać  Marcinowi Dorocińskiemu, odtwórcy głównej roli. Ekranową żoną Kuklińskiego została maja Ostaszewska. Duet na ekranie prezentuje się znakomicie i może pochlubić się świetna grą aktorską. Z polskiej w filmie zobaczymy również: Zbigniew Zamachowski, Ireneusz Czop, Mirosław Baka, Krzysztof Globisz, Krzysztof Pieczyński.  W najnowszej produkcji Władysława Pasikowskiego wystąpiła również amerykańsko-rosyjska obsada m.in. Patrick Wilson, Dimitri Bilov, Robert Eliot, Jeff Burrell, Ilja Zmiejew.

Reżyser podczas kręcenia filmu korzystał z autorskiego scenariusza, tak więc filmu nie można zaliczyć do gatunku biografii. Pasikowski  postarał się jednak uchwycić najbardziej emocjonujące i podlegające mieszanym uczuciom okresy z życia Kuklińskiego m.in. współpracę z CIA. Nie ocenia swojego bohatera, odsłania jedynie kolejne karty z jego życiorysu.  Zdjęcia zostały zrealizowane nie tylko w Polsce,  ale i w Stanach Zjednoczonych i Rosji.

Jeśli macie ochotę na dreszczyk emocji wyciągnięty z kart polskiej historii, koniecznie powinniście wybrać się w najbliższym czasie do kina. Film trafi do kin już 7 lutego 2014r.

Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego - "Jack Strong":Zobaczcie relację z premiery, która odbyła się 4 lutego 2014 roku
w Multikinie w Złotych Tarasach!

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Mat. prasowe/YouTubeDodał(a): Marietta Przybyłek , Środa 05.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×