Premiera na weekend: "Everest" film o tragicznej wyprawie od dziś w kinach

Nie wszystkie wyprawy na jeden z najniebezpieczniejszych szczytów kończą się dobrze. "Everest" opowiada historię jednej z nich, oto zwiastun.

everest główne.jpg

Premiera na weekend: "Everest" film o tragicznej wyprawie od dziś w kinach

 

Tylko najbardziej doświadczeni himalaiści, po wielu miesiącach intensywnych przygotowań mogą w ogóle rozważać zdobycie jednego z najbardziej niebezpiecznych szczytów świata. Mimo doświadczenia nie wszystkie wyprawy kończą się szczęśliwie.

Jedna z takich tragicznych wspinaczek odbyła się w 1996 roku, kiedy to bardzo trudne warunki sprawiły, że zginęło aż 15 wspinaczy. To własnie historię tamtych himalaistów opowiada wchodzący dziś na ekrany kin film "Everest".

Zobacz też: PREMIERA NA WEEKEND: "ŻYĆ NIE UMIERAĆ" Z TOMASZEM KOTEM OD DZISIAJ W KINACH

Niestety podczas wyprawy i zdobywania szczytu słynnej góry warunki pogodowe bardzo się pogorszyły. Grupa 8 himalaistów próbuje przetrwać w tych nieludzkich warunkach i ocalić życie. Czy ekstremalne zimno, śnieżyca, brak tlenu i umierająca nadzieja sprawią, że góra zdobędzie kolejne żniwo, a grupa wspinaczy nigdy nie zejdzie już na dół?

Zobacz też: PREMIERA NA WEEKEND: "KARBALA" - FILM O WALCE POLSKICH ŻOŁNIERZY W IRAKU JUŻ W KINACH

Miłośnicy filmów katastroficznych z pewnością nie będą się nudzić na tym filmie. Jednak nie tylko oni znajdą w nim coś dla siebie. "Everest" to film opowiadający o granicach ludzkiej wytrzymałości, nie tylko tej fizycznej, ale także psychicznej. Jak wiele jest w stanie przejść człowiek, by przeżyć? Kiedy kończy się nadzieja?

Na te pytania można spróbować odpowiedzieć po zobaczeniu filmu. Jeśli zatem nie macie jeszcze planów na weekend warto rozważyć wizytę w kinie i zobaczyć "Everest".

 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Mat. prasowe/ Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 18.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×