Premiera na weekend: film o Amy Winehouse pt: "Amy" już w kinach!

Miała miliony fanów, zmarła zbyt wcześnie. Na podstawie jej życia powstał film dokumentalny, na który czekają głównie jej sympatycy. Zapoznajcie się z informacjami o tym filmie.

Premiera na weekend: film o Amy Winehouse pt: "Amy" już w kinach!

To jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. W polskich kinach możemy go oglądać od dzisiaj.

"Amy", to film dokumentalny wyreżyserowany przez brytyjskiego reżysera Asifa Kapadię. Opowiada on o życiu, ogromnym sukcesie, sławie i tragicznym upadku Amy Winehouse, artystki, którą pokochały miliony, mającej niesamowity głos i osobowość. 

Reżyser podkreśla, że zdecydował się na stworzenie tego filmu, ponieważ fascynował go talent Amy Winehouse i zawsze czuł z nią więź, choć tak naprawdę nigdy się nie poznali.
Asif Kapadia podkreśla przy tym, że nie jest to prosty film, ponieważ porusza bolesne i trudne tematy, a niektórzy mogą wręcz poczuć się dotknięci tym, co znalazło się w dokumencie.

Kapadia poświęca w tym filmie wiele miejsca na pokazanie medialnej nagonki na Amy, wskazując, że media są współwinne tego, co ją spotkało. Widzimy, jak wokalistka ucieka przed paparazzi, jak ci tylko czyhają na jej potknięcia, wyśmiewają ją. Obrazy zostały dodatkowo wzmocnione m.in. efektami dźwiękowymi.

Zobaczcie także: Toksyczne miłości gwiazd

Reżyser podkreśla też, że w dużej mierze, do upadku wokalistki przyczynili się dwaj najważniejsi w jej życiu mężczyźni: ojciec oraz były mąż. Nic zatem dziwnego, że rodzina nie była zadowolona ze sposobu w jaki ją przedstawiono w dokumencie.

Nie da się ukryć, że film jest bardzo muzyczny i to jest jego ogromną wartością. Możemy zobaczyć materiały live sprzed czasu, kiedy Amy stała się popularna, nagrania zza kulis. Niewątpliwym smaczkiem są także nagrania wywiadów, na których możemy usłyszeć m.in. celne riposty Amy.

Asif Kapadia ma nadzieję, że dzięki temu dokumentowi widzowie na nowo docenią Amy Winehouse.

Artystka zmarła 23 lipca 2011 roku z powodu przedawkowania alkoholu, mając 27 lat.

Do polskich kin film trafia już dzisiaj. Wybieracie się?Zobaczcie zwiastun dokumentu:

Zobaczcie także:Foto: Mat. prasowe/ Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 07.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×