Premiera serialu Agnieszki Holland - Gorejący krzew

Za nami premiera głośnej produkcji Agnieszki Holland - "Gorejący krzew". Serial opowiada o jednym z najważniejszych epizodów w historii komunistycznej Czechosłowacji. Samospalenie Jana Palacha, staje się początkiem przemian w społeczeństwie. Zobacz zwiastun!

Premiera filmu Agnieszki Holland - Gorejący krzew

Premiera filmu Agnieszki Holland - Gorejący krzew

16 stycznia 1969 roku Jan Palach, dwudziestoletni student z Pragi, protestując przeciwko bierności społeczeństwa po inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację, dokonał aktu samospalenia i trzy dni później zmarł. Prawniczka Dagmar Burešová (Tatiana Pauhofová) broniła jego dobrego imienia podczas procesu, który rodzina Palacha wytoczyła członkowi partii komunistycznej Vilemowi Novemu (Martin Huba), znieważającemu pamięć chłopaka.

Kliknij i zobacz Robb na planie serialu "Pamiętniki Carrie"!

Pierwsza część filmu to opowieść o tragicznym kroku Palacha i testamencie, który pozostawił, a także dramatyczna historia jego matki Libuszy (Jaroslava Pokorná).

Kliknij i zobacz, co się wydarzy w nowym sezonie serialu "Galeria"!

Film jak na razie, zbiera same pochlebne opinie widzów. Recenzje chwalą Holland przede wszystkim za dbałość o każdy szczegół scenariusza oraz zaangażowanie w przygotowanie nietuzinkowej scenerii. Doskonała gra aktorska sprawia, że widz z każdym odcinkiem, może przenieść się do świata Jana Palacha.

Kliknij i zobacz nowe twarze Chanel no.5!

Zapraszamy, do obejrzenia zwiastuna serialu "Gorejący krzew"!

Kliknij i zobacz nową powieść "Arabska księżniczka"!


 j

Źródło: Milionkobiet, mat. prasowe

Foto: KAPiF, mat. prasoweDodał(a): Nikola Zbyszewska , Piątek 01.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×