Premiera "Życie Adeli" - z kręgu filmów LGBT

Film Abdellatifa Kechiche'a "Życie Adeli" odniósł światowy sukces zdobywając Złotą Palmę za najlepszy film. Treścią życia głównej bohaterki staje się miłość do drugiej kobiety

Premiera "Życie Adeli" - z kręgu filmów LGBT

Premiera "Życie Adeli" - z kręgu filmów LGBT

"Życie Adeli" to historia niestandardowej miłości, choć czym są w dzisiejszych czasach standardy i czy orientacja seksualna jeszcze je określa w jakiś sposób? Czy powinna? dawno stało się jasne, że nie. A więc, krok w tył, nie mówmy o miłości w kategoriach jakichkolwiek standardów. Na całe szczęście nikogo już nie dziwi historia lesbijskiej miłości na srebrnym ekranie. Czasy stawiają kinematografii LGBT poprzeczkę znacznie wyżej, oczekując wniknięcia w problematykę głębiej. Nie rzecz w tym aby podjąć trudny temat w oczekiwaniu na poklask za odwagę.

Pytanie zatem, skąd Złota Palma w Canne za najlepszy film 2013 dla filmu Abdellatifa Kechiche'a? Fabuła przedstawia klasyczną historię, dziewczyny o imieniu Adela, która rozpoczyna dopiero wielką podróż w głąb siebie, na drodze empirycznej dowiaduje się rzeczy z którymi ciężko jej się pogodzić - miłość z płcią przeciwną jest dla niej niesatysfakcjonująca. Jej wrażliwość domaga się czegoś więcej. Wtedy na jej drodze staje Niebieskowłosa malarka, która wprowadza ją w świat kobiecej miłości. Historia została zamknięta w trzygodzinnym seansie, a reżyser postarał się o to abyśmy nie musieli mrużyć oczy, dopatrując się co widzimy na ekranie. Zostajemy wprowadzeni bardzo blisko w świat Adeli, gra aktorska Adèle Exarchopoulos poprzez swoją niebywałą naturalność, jest bardzo wiarygodna, bo do szpiku emocjonalna. Bohaterka staje przed dylematami, które są bardzo trudne do udźwignięcia, musi wybierać pomiędzy porywami serca a spokojnym życiem zgodnym z przyjętymi normami.

18 października odbędzie się premiera w polskich kinach, sami będziecie mogli się przekonać czy miano arcydzieła wpisuje się również w Waszą opinię!

Polecamy zwiastun filmu  "Życie Adeli" :Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Yotube/Mat. prasoweDodał(a): Marietta Przybyłek , Czwartek 03.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×