Przed czym popularność obroniła Aleksandrę Szwed?

Aleksandrę Szwed i jej egzotyczną urodę zna prawie każdy. Przed czym obroniła ją popularność? Zobaczcie!

Przed czym popularność obroniła Aleksandrę Szwed?

Przed czym popularność obroniła Aleksandrę Szwed?


W Polsce wiele mówi się o tolerancji, lecz część społeczeństwa nie potrafi zmienić swoich poglądów. Do osób narażonych na ataki na tle rasowym niewątpliwie należy Aleksandra Szwed, która jest córką Polki i Nigeryjczyka, przez co posiada niezwykle egzotyczną urodę, będącą jednocześnie jej niewątpliwym atutem w świecie mediów.

Aktorka mówi, że popularność pomogła jej uniknąć przykrych sytuacji, ale czy całkowicie? Oczywiście nie, lecz udało jej się wyjść cało z opresji np. kiedy zaczepiła ją grupka kibiców, która krzyczała brutalne hasła, rzucała nią, a w momencie zwrócenia im przez obcą osobę uwagi, że tak traktują gwiazdę telewizyjną, atakujący przeprosili Aleksandrę za to, że nie zauważyli z kim tak postępują.

Na co dzień aktorka również nie jest wolna od przytyków: Czasem ktoś mi wyśle jakiegoś nieprzyjemnego e-maila albo zostawi jakąś dziwną wiadomość na Facebooku albo na fan page'u. Wiem jednak, że zdarzają się takie rzeczy, nieprzyjemne słowa, zaczepki słowne. Bardzo wielu moich znajomych, którzy pochodzą z zagranicy i mieszkają w Polsce, przyjechali na wymianę studencką, często się z tym spotyka - opowiada gwiazda.

Aleksandra Szwed chętnie udziela się w akcjach, które przeciwdziałają rasizmowi. Ostatnio wzięła udział w pokazie fryzur ślubnych Kajetana Góry, którego motywem przewodnim była rasowa nietolerancja. Na razie badania wykazują, że w Polsce ok. 15% społeczeństwa jest rasistami, jednak istnieje szansa, że dzięki różnym akcjom, uda się zmniejszyć tę liczbę.

Zobaczcie wywiad, w którym Aleksandra Szwed opowiada przed czym obroniła ją popularność
Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/KAPiF

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 14.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Skarbie rasizm to nie antysemityzm. Koniec. Kropka. Nie naginaj rzeczywistości.
Dodano: 2014-02-15 06:52:46 Zgłoś nadużycie
Anonim
wygoogluj sobie pojęcie "rasizm" i przeczytaj uważnie a poczujesz zażenowanie swoją ignorancją, może wtedy przemyśl poziom swojej edukacji ;)

takie akcje jakie robi Kajetan i Ola są jak najbardziej pozytywnem inicjatywami i w pełni je popieram. Sama mieszkam jako obcokrajowczyni w Polsce od kilkunastu lat i wiem jak to jest być zaczepianą, nieraz poniżaną i bitą przez rasistów, pomimo że takiego zachowania ok kilku lat jest coraz mniej, to poruszanie tematu rasizm jest nadal potrzebne. Fajnie


pzdr
Dodano: 2014-02-14 19:50:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Rasizm to nie antysemityzm panie fryzjerze... czuje się zażenowana Pańską wypowiedzią...minimum edukacji..
Dodano: 2014-02-14 14:55:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×