Punch Brothers - Punch

Debiut płytowy dla renomowanej wytwórni Nonesuch znakomitej bluegrassowej amerykańskiej kapeli, której główną postacią jest mandolinista i wokalista Chris Thile. Album pierwotnie ukazał się w 2008 roku, teraz pojawia się ponownie.

Punch BrothersPomysł na Punch Brothers powstał w 2006 roku, kiedy - jak wspominał Chris - spotkał się pewnego dnia z kolegami, aby się solidnie schlać, gadając przy okazji o nieudanych związkach. Zespół uformował się niedługo później i zaczął grać koncerty oraz zdobywać coraz liczniejsze grono zwolenników. Nic dziwnego, bo grupa nie tylko potrafiła grać krótkie bluegrassowe piosenki, lecz również improwizować. Kiedy Punch Brothers zostali wyłowieni przez wytwórnię Nonesuch Records, kariera zespołu potoczyła się szybciej.

W studiu z producentem Stevenem Epsteinem (m.in. Wynton Marsalis, Plácido Domingo, Bobby McFerrin) nagrali osiem doskonałych piosenek, wśród których była podzielona na kilka części trwająca w sumie ponad 40 minut suita "The Blind Leaving The Blind". Opowiadająca właśnie o nieudanych związkach, które miały niemały wpływ na powstanie Punch Brothers. Wszystko nagrano "na setkę", niemal bez dogrywek. Sporo było improwizacji, co dodało kompozycjom wyjątkowego feelingu i energii.

Punch Brothers, którzy mogą pochwalić się dwiema nominacjami do Grammy, występowaniem i Davida Lettermana oraz supportowaniem samego Paula Simona, w 2012 roku zawitają z koncertami do Europy. Warto się uważnie rozglądać, bo na żywo są niesamowici.


Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Macy Gray w Polsce

The Hives- "Lex Hives"

Koncert Foster The People 8 maja!


Dodał(a): Agnieszka Yilmaz , Wtorek 10.04.2012 (aktualizacja: 2012-04-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×