Ranking najsłodszych zwierząt na Instagramie!

Nasz ranking najbardziej uroczych zwierząt na świecie. Niektóre z nich mają konta na Instagramie!

FotorCreated1111.jpg

LODOFOKA GRENLANDZKA

Te urocze foczki zamieszkują pola lodowe i zimne pola Arktyki. Co ciekawe zwierzątko, które widzisz na zdjęciu, jest spokrewnione z niedźwiedziem! Przez środowisko, do którego trafiły, zamiast nóg zaczęły kształcić się u nich płetwy. Niestety corocznie myśliwi zabijają tysiące bezbronnych szczeniąt, mających od 2 do 10 dni życia. Są zabijane, ponieważ ich śnieżnobiałe futro jest bardzo cenne. Choć zabijanie noworodków fok jest okropnym procederem, specjaliści twierdzą, że polowania nie stanowią zagrożenia dla istnienia gatunku.  

PANDKA RUDA

To nieśmiałe zwierzątko zamieszkuje lasy górskie i zarośla bambusowe południowo–wschodniej Azji. Trudno w to uwierzyć, ale ten gatunek jest o krok od nazwania go: zagrożony wyginięciem. Ludzie masowo wycinają lasy, co powoduje, że pandy mają coraz mniej miejsca, gdzie mogą swobodnie żyć. Te małe pandki są bardzo nieśmiałe i nie lubią towarzystwa, dlatego tak bardzo często w hodowlach wdają się w bójki.

SŁONIĄTKO

Czy wiedziałaś, że kiedy jeden ze słoni w stadzie cierpi, reszta stada przejmuje jego zachowanie? Pomimo tego, że są największymi ssakami lądowymi na naszej planecie  to najbardziej empatyczne dzikie zwierzęta na świecie!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @elephunkyjewlery

KOALA

Te zwierzęta nie mają w zwyczaju picia wody. Czerpią ją bowiem z liści eukaliptusa, które leniwie przeżuwają. Występują na wschodnim wybrzeżu Australii.  Kiedy w 2009 roku lasy ogarnęły ekstremalne pożary, te sympatyczne zwierzęta podchodziły do ludzi prosząc o wodę.  Możemy mu tylko pozazdrościć, ponieważ głównym zajęciem tego słodkiego misia jest spanie i odpoczywanie. 

JEŻYK PIGMEJSKI

Te kolczaste potworki są bardzo chętnie przyjmowane pod dachy ludzi jako prawowici domownicy. Pochodzą z Afryki i pomimo tego, że nie są komunikatywne, czasami wydają naprawdę słodkie pomruki. Jednym z najpopularniejszych jeżyków na świecie jest Biggy. Sławę przyniósł mu Instagram i jego podróże po całej planecie.

SZYNSZYL

Te puszyste kuleczki zamieszkują bardzo duże wysokości Andów w Ameryce Południowej. Ich baza dźwięków składa się z chrząknięć, pisków, szczeknięć, pomruków i… ćwirknięć. Kiedy mają na to ochotę, potrafią słodko komunikować się z człowiekiem. Futro szynszyli jest najbardziej miękkim futrem ssaków na całym świecie! Szynszyla Bubu skradnie Wasze serca. Na swoim profilu instagramowym pozuje z miniaturowymi zabawkami lub bawi się ze swoją mniejszą wersją Bobo.

Zdjęcia: Instagram
Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 16.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×