Recenzja: "Wakacje w Italii"

Rosie, Addolorata, Lou i Toni podczas wakacji na Majorce postanawiają, że bez względu na to, co się wydarzy, za cztery lata spotkają się ponownie. Różnią się charakterami i stosunkiem do życia, a kolejne wakacyjne spotkanie w inny sposób odmieni los każdej z nich. Najwięcej zmieni się dla Rosie – ciężko doświadczonej przez los, bo osieroconej przez rodziców. Podczas ponownego spotkania z koleżankami Rosie poznaje Enzo, syna włoskiej rodziny plantatorów oliwek. Gorący wakacyjny romans pozwala jej mieć nadzieję na szczęśliwy ciąg dalszy…

wakacje.w.Italii.jpgRosie nie miała zbyt dużo szczęścia jako nastolatka. Tuż przed ukończeniem szkoły traci oboje rodziców w wypadku samochodowym. Dziewczyna całkowicie zatraca radość życia, wszystko jest jej obojętne i nie widzi żadnego celu w życiu. Pewnego dnia przypadkiem spotyka Addoloratę, koleżankę ze szkoły. Ta, chcąc jej pomóc i wyciągnąć z depresji, zaprasza ją na wspólne wakacje na Majorkę, na które wybierała się z dwoma innymi przyjaciółkami. Tak powstają "Dziewczęta z Willi". Wspólna podróż zżywa je ze sobą na tyle, że obiecują sobie, iż wyjadą gdzieś na pewno jeszcze raz razem.

"Dziewczęta z Willi" spotykają się ponownie już po roku, tym razem we Włoszech. Poznają tam grupę miejscowych chłopaków, między innymi Enzo, którego Rosie obdarza uczuciem. Jednak nieprzewidziane okoliczności doprowadzają do tragedii, a dziewczęta uciekają do Londynu, zostawiając w tyle wakacyjne wydarzenia.

W między czasie Rosie staje na nogi, głownie dzięki Addoloracie, jej siostrze i rodzicom, którzy zaczynają traktować dziewczynę jak swoją rodzinę. Kupuje dom, jej kariera się rozwija, ale wciąż wspomina Enzo... Książka naprawdę wciąga, przeczytałam ją w dwa wieczory. Niezwykła opowieść o tym, jak śmierć bliskich osób niszczy życie i jak trudno jest trwać dalej. A także o tym, jak nieporozumienie potrafi rozdzielić bratnie dusze. Powieść na pewno spodoba się wielu osobom o wrażliwej duszy, a także smakoszom, którzy odnajdą w niej wiele pomysłów na smakowite kąski. 

Tekst: Karolina Czaja
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

"Pomiędzy światami"

"Zupa musi być"

"Światła września"


Dodał(a): , Piątek 17.02.2012 (aktualizacja: 2012-02-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×