Robert Więckiewicz - rekin o temperamencie praskiego cwaniaczka

Jego ostre zębiska, wielki nochal i trójkątna płetwa gdziekolwiek się pojawiają, wywołują przerażenie w sercach oceanicznych żyjątek. Oto Szama, bohater animowanego filmu "Delfin Plum", jedyny na świecie rekin-erudyta, w którego brawurowo wcielił się Robert Więckiewicz.

Robert Więckiewicz - rekin o temperamencie praskiego cwaniaczkaWbrew obiegowej opinii podwodnego rozrabiaki, uzębiony koneser sushi i frutti di mare wręcz uwielbia pogaduszki. Jednak tu rodzą się pewne… problemy. Bo jak znaleźć dobrego rozmówcę, jeśli na sam widok Szamy wszyscy spływają w najdalsze głębiny?

Przygotowując polską wersję językową do "Delfina Pluma" Kuba Wecsile, jeden z najlepszych krajowych dialogistów ("Iniemamocni", "Auta", "Disco Robaczki") postanowił, że rekin Szama przemówi językiem silnie kojarzącym się z ulicznym praskim slangiem. Dzięki temu zabiegowi, w mętnych akwenach prawego brzegu Wisły narodził się pierwszy na świecie rekin o prawdziwie polskich korzeniach!

Chociaż dla Roberta Więckiewicza rola Szamy była największym dubbingowym wyzwaniem w dotychczasowej karierze, nad wyraz łatwo znalazł on wspólny język ze swoim bohaterem. - Mój głos bardziej pasuje do tych złych, mrocznych postaci. Nie wyobrażam sobie, że miałbym zagrać delikatną, subtelną rybkę z pięknym pomarańczowym welonem - powiedział aktor. 

W filmie usłyszymy także innych znanych i lubianych polskich aktorów: Jerzego Kryszaka który użyczył głosu kalmarowi Macusiowi, Marcina Hycnara który wystapił jako tytułowy Delfin Plum oraz Annę Dereszowską - Oceanię, która specjalnie do filmu wykonała także piosenkę z tekstem Marka Robaczewskiego.


Źródło: Mat. prasowe


Dodał(a): Redakcja , Piątek 13.05.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
passionfruit
Lubię grę Więckiewicza, zwłąszcza złe charaktery mu dobrze wychodzą :)))
Dodano: 2011-10-12 22:20:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×