Robin Williams nie żyje!

11 sierpnia zmarł Robin Williams. Znany aktor miał 63 lata. Najprawdopodobniej była to śmierć samobójcza. Zapamiętamy go jako człowieka o niesamowitej charyzmie,genialnym poczuci humoru i jako aktora, który poprzez swoje role tchnął magię w nasze życie.

Robin Williams nie żyje.

Robin Williams nie żyje.

"Szkoła umarłych poetów", "Good Morning,Vietnam", "Buntownik z wyboru", "Jumanji", "Flubber"  to tylko garstka filmów dzięki, którym Robin Williams skradł nasze serca. Większość z nich, w których zagrał główne role zbierała nas do lepszego świata w którym cud wyobraźni mieszał się z pięknymi wartościami. Nie sposób zapomnieć jego kreacji w Piotrusia Pana w filmie "Hook" czy przezabawnej roli Pani Doubtfire. Karierę rozpoczął od popularnego amerykańskiego sitcomu "Mork i Mindy". Sławę przyniosła mu rola przybyłego na ziemię kosmity Morka, za którą w 1979 roku dostał swój pierwszy Złoty Glob. Prawdziwe uznanie i ogromna popularność przyszła wraz z niesamowitą rolą radiowca w wojennym komediodramacie "Good Morning, Vietnam" (1987), za którą aktor również otrzymał Złoty Glob. Największym sukcesem w jego karierze była drugoplanowa rola w dramacie "Buntownik z Wyboru" (1997), za którą akademia filmowa przyznała mu Oscara.

Niestety 11 sierpnia około południa amerykańskiego czasu policja wezwana do kalifornijskiego domu aktora stwierdziła zgon. W momencie przyjazdu policji był już nieprzytomny i nie oddychał - zakomunikował koroner.

- Na chwilę obecną podejrzewamy samobójstwo przez uduszenie. Jednak nim zostanie wydana przez nas oficjalna przyczyna zgonu, musi zostać przeprowadzone kompleksowe dochodzenie - brzmi oświadczenie koronera.

Robin Williams od dłuższego czasu zmagał się z problemem alkoholowym i narkotykowym, sytuacja wydawała się opanowana. Podobno w ubiegłym miesiącu aktor zgłosił się do centrum rehabilitacji w Minessocie. Jak się okazuje komik cierpiał również na głęboką depresję.

- Robin Williams odszedł dziś rano. Walczył z ciężką depresją. To tragiczna i nagła strata. Pogrążona w żałobie rodzina z szacunkiem prosi o zachowanie ich prywatności - napisał wydawca Robina.

63-letni aktor miał trójkę dzieci - córkę, Zeldę Reę i dwóch synów Zachary'ego Pyma oraz Cody'ego Alana. Jego żona Susan Schneider zamieściła w internecie następujący komunikat:

- Straciłam mojego męża i najlepszego przyjaciela, podczas gdy świat stracił jednego z najbardziej ukochanych artystów i pięknych istnień ludzkich. Mam całkowicie złamane serce.

Jest to nieoszacowana strata dla światowej kinematografii i nas - widzów, którzy wychowali się na niesamowitych filmach, które nie byłyby takie same, gdyby nie zagrał w nich Robin Williams. Ciężko jest ocenić, która z ról zagranych przez niego była najlepsza. Każdy nas ma zapewne osobliwe i indywidualne odczucie w tej kwestii. Z przyjemnością nie raz powrócimy do filmów, którym oddał magiczną cząstkę siebie!


Przypomnijmy sobie kilka scen, w dorobku artystycznym aktora, które nigdy nie pozostaną obojętne!

"Good Morning, Vietnam":


"Szkoła umarłych poetów":"Buntownik z wyboru""Hook"Źródło:MilionKobiet.pl
Foto: FameFlynet/Mat. prasowe
Dodał(a): Marietta Przybyłek , Wtorek 12.08.2014 (aktualizacja: 2014-08-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×