Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011

Warszawa, 15 kwietnia 2011: Polskie legendy hip hopu – Abradab, Warszafski Deszcz oraz Vienio -wystąpią na Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę 2011 Dance Edition. Artyści zagrają dla publiczności, zgromadzonej 5 i 6 sierpnia na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku. Będzie to trzecia edycja jednej z największych letnich imprez na muzycznej mapie Polski.

Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011Abradab (Marcin Marten) fanom hiphopu znany jest zarówno z działalności solowej, jak i z legendarnego składu Kaliber 44. W 2000 roku, po wydaniu trzeciego krążka zatytułowanego "3:44" zespół zawiesił działalność, a Abradab rozpoczął karierę solową. Dotychczas ukazały się cztery albumy, z których ostatni to wydany w 2010 roku "Abradabing". Koncert na Festiwalu MTV będzie debiutem Abradaba na imprezie.


Warszafski Deszcz – czyli Tede, DJ JMI oraz Numer Raz - to jeden z najbardziej cenionych składów hiphopowych w kraju. Zadebiutował w 1999 roku płytą "Nastukafszy" i szybko zdobył uznanie fanów gatunku. Od kilku lat zespół koncertuje bardzo rzadko. Koncert na Festiwalu MTV będzie pierwszym występem muzyków w tym roku.

Vienio (Piotr Więcławski) znany jest hiphopowej publiczności zarówno z działalności z legendarnym składem Molesta Ewenement, jak i z duetu hiphopowego Vinio i Pele. W ramach tego ostatniego projektu powstały trzy dobrze przyjęte płyty "Autentyk". Działalność solową Veinio rozpoczął w 2010 roku albumem "Etos 2010", z którego docenione zostały zwłaszcza utwory "Nove bloki" czy "Inspiracje 2".W sierpniu Vienio zagra najlepsze kawałki z debiutanckiego krążka dla publiczności Festiwalu MTV.

Cały czas trwają zgłoszenia do przeglądów wschodzacych talentów hiphopowych. Artyści solowi oraz grupy z nurtu hip-hop i rap mogą się zgłaszać do 30 maja, wysyłając próbkę swoich scenicznych możliwości. Wyniki pierwszego etapu poznamy pod koniec czerwca.  5 i 6 sierpnia na Placu Zebrań Ludowych występy uczestników będzie oceniać jury przeglądu, złożone z legend polskiego hip hopu – Tedego, Numer Raza oraz DJ Macu. Hiphopowy pojedynek poprowadzi znany raper Wujek Samo Zło. Szczegóły przeglądu można znaleźć na stronach www.mtv.pl oraz www.scenamuzyczna.pl.

Bilety na Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011 są do nabycia w sieciach Ticketpro na terenie całego kraju.


Źródło: Mat. Prasowe
Dodał(a): Redakcja , Czwartek 21.04.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
sweetgirl
wszystko pieknie ładnie ale legendy ? hmm niech sie biora chłopaki do pracy bo kawal dobrej muzy zrobili i oby dalej
Dodano: 2011-05-17 19:58:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×