Open'er Festival startuje już dzisiaj!

Blisko 100 koncertów i setów dj’skich, kilkanaście godzin przedstawień teatralnych, maratony filmów dokumentalnych, pokazy mody, wykłady i warsztaty designu oraz spotkania w strefie NGO. Wielki festiwalowy start Open’era już dzisiaj! Zobaczcie, co czeka nas w tych dniach na lotnisku Gdynia-Kosakowo!

asdasdasdasd.jpg

Open'er Festival startuje już dzisiaj!

Pole namiotowe, gotowe na przyjęcie 15 tysięcy festiwalowiczów zostanie otwarte już dziś, w samo południe. Pod wieczór na polu pojawi się zapewne duża grupa osób, które do Gdyni przyjadą specjalnym  open’erowym pociągiem. Skład ciągnie lokomotywa w barwach gdyńskiego festiwalu. Ograniczona ilość biletów na pociąg była do zdobycia w specjalnych konkursach, ale wszyscy mogą pojawić się na dworcu Gdynia Główna, gdzie od środy do soboty stanie Dworcowa Scena Akustyczna. Przez cztery dni festiwalu koncerty zagrają tam m.in. Twilite, Skubas, Sorry Boys, The&, Sambor, Bobby The Unicorn i Peter J. Birch. Koncerty o 13:00 i 15:00.

Pierwszy koncert Open’era 2013 już jutro o 16:30. Dokładny line-up można sprawdzić na stronie oraz w uaktualnionej aplikacji na iPhone’y i telefony z Androidem. Dzięki aplikacji Open’er 2013 można w krótkim czasie sprawdzić godziny występu artysty, przeczytać jego krótką biografię, zrobić zdjęcie z festiwalowym tłem i odnaleźć położenie swoje i znajomych na mapie terenu.

Z kolei w środę o 11:00 kilkuset widzów zobaczy pierwsze przedstawienie w ramach Teatru na Open’erze. Będzie to premierowy spektakl Krzysztofa Warlikowskiego „Kabaret Warszawski”. Pozostałe tegoroczne przedstawienia to „Courtney Love”, „Paw Królowej” i „Nancy. Wywiad”. Na wszystkie spektakle obowiązywał system wcześniejszych rezerwacji.

12:00 to godzina pierwszej wycieczki w ramach wspólnego projektu Open’era i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Proponujemy zwiedzanie Gdyni szlakiem modernizmu, polskiego marzenia o nowoczesności. Muzeum, przy współpracy badaczy Gdyni i gdyńskich aktywistów miejskich, stworzyło program wycieczek, zatytułowany GDYNIA W BUDOWIE. Wycieczki starują przez wszystkie dni festiwalu o 12:00, 14:00 i 16:00 spod budynku dworca Gdynia Główna. 

Muzeum zaprasza także do hangaru na terenie festiwalu. Zaparkuje tam „Projekcyjna maszyna agitacyjna”, która prezentować będzie najciekawsze filmy eksperymentalne polskich artystów XX i XXI wieku. Pojazd, odwołujący się swoją formą zarówno do rewolucyjnego projektowania z początku XX wieku – maszyn latających rodem z filmów science-fiction – wyświetlać będzie na dwóch ogromnych ekranach hipnotyczne filmy wybrane z liczącej ponad 500 tytułów Filmoteki Muzeum.

Przed nami również kolejna odsłona Galerii Open’era, projektu, w ramach którego Alter Art zaprasza do współpracy czołowego polskiego artystę sztuk plastycznych bądź wizualnych. W ubiegłym roku był nim Maurycy Gomulicki.  Dzisiaj, wraz z otwarciem bram festiwalu stanie się jasne, co wspólnie z Pawłem Althamerem - rzeźbiarzem, performerem, społecznikiem zostało przygotowane na czas festiwalu. Althamer w ubiegłym roku w Mińsku zorganizował marsz „Pramień Słońca”, w czasie którego kilkaset osób ubranych w złote skafandry przemaszerowało ulicami stolicy Białorusi. W nocy z soboty na niedzielę (6/7 lipca) po koncercie białoruskich zespołów Harotnica i N.R.M spod sceny ALTERKLUB Stage wyruszy kolejny marsz ku wschodzącemu słońcu, będący jego swoistą kontynuacją.

Sztuka będzie także jedną z form rozrywki dla najmłodszych uczestników Open’era. Jak co roku otwieramy KIDS ZONE, gdzie dzieci (pod opieką jednego opiekuna) mogą przeczekać koncert mniej ulubionego wykonawcy. Mali goście mają do wyboru instalacje artystyczne, interaktywny i muzyczny  plac zabaw, labirynt, tunele z materiału, teatr cieni itp. KIDS ZONE czynna jest codziennie od 16.00 do 23.00.

Zdecydowanie dłużej można się bawić na Silent Dicso. Ponownie przygotowujemy 300 par słuchawek, w których festiwalowicze zatańczą do muzyki granej m.in. przez kolektywy Double Trouble i Hungry Hungry Models.

A co najważniejsze! Przez najbliższe dni czeka nas niepojęta dawka muzyki, która wypełni dusze energią na cały rok. Jedni czekają na Kings Of Leon, inni nie mogą się doczekać Arctic Monkeys czy Disclosure, wytrwali zostaną na koncert Rihanny, który stanowi zwieńczenie festiwalowego szaleństwa, a zarazem odrębny!

Zachęcamy do zapoznania się z Line-upem: http://opener.pl/pl/Lineup
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasoweDodał(a): Marietta Przybyłek , Środa 03.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×