"Świat Pana Kleksa"

Chyba nie ma w Polsce osoby, u której na myśl o Panu Kleksie na twarzy nie pojawi się uśmiech. Kultowa postać stworzona przez Jana Brzechwę, stała się synonimem radości, fantazji i szalonych przygód, które wychowały już kilka pokoleń Polaków.

Szalony profesor Ambroży Kleks na trwale wszedł do kanonu literatury dziecięcej, a z niej przeszŚwiat Pana Kleksaedł do kina za sprawą serii filmów Krzysztofa Gradowskiego z Piotrem Fronczewskim w roli głównej. To właśnie z nich pochodzą tak kultowe dziecięce przeboje, jak "Kaczka Dziwaczka", "Na wyspach Bergamutach" czy "Leń". W tym roku mija dokładnie 65 lat od pierwszego wydania "Akademii Pana Kleksa" i właśnie z tej okazji została przygotowana wyjątkową seria wydawnictw sygnowanych nazwą "Świat Pana Kleksa".

Najlepsze Piosenki Pana Kleksa

Kompilacja najbardziej znanych piosenek z serii filmów "Akademia Pana Kleksa" wśród nich niezapomniana "Kaczka Dziwaczka", "Na Wyspach Bergamutach" (Piotr Fronczewski), "Kołysanka w Stylu Mango" (Maryla Rodowicz), "Psie Smutki" (Edyta Geppert), "Meluzyna" (Małgorzata Ostrowska), "Halo Ptaki" (Andrzej Rosiewicz), "Dyscyplina" (Emilian Kamiński). Radość, energia, uśmiech.

Idealny prezent nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców! 


Źródło: Mat. Prasowe

Dodał(a): Redakcja , Piątek 06.05.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×