Święto reggae podczas WrocLove Fest

Światowe gwiazdy reggae Gentleman i Stephen Marley wystąpią podczas ostatniego dnia WrocLove Fest. Polską scenę reprezentować będą Masajah i Bethel. Koncert odbędzie się 20. czerwca na Wyspie Słodowej.

Gentleman

Gentleman nazywany jest europejskim mistrzem reggae. W Polsce występował kilkukrotnie, za każdym razem budząc olbrzymi entuzjazm publiczności. Muzyka, którą wykonuje, to połączenie rytmów jamajskich oraz elementów dancehallu, hip-hopu czy R'n'B. W trakcie 13-letniej kariery wydał 6 albumów, które weszły już do kanonu światowego reggae. Podczas koncertu we Wrocławiu towarzyszyć mu będzie zespół The Evolution.

Na wrocławskiej scenie po raz pierwszy pojawi się także Stephen Marley. Artysta niejednokrotnie już udowodnił, że z ojcem, Bobem Marleyem, łączy go nie tylko nazwisko, ale przede wszystkim talent i charyzma. Karierę muzyczną rozpoczął już w wieku 8 lat, kiedy nagrał swojego pierwszego singla "Sugar Pie". Stephen Marley jest 7-krotnym laureatem Nagrody Grammy, w tym także za wydaną w 2011 roku płytę Revelation Pt. 1: The Root of Life.

Podczas wrocławskiego święta reggae pojawią się także polscy artyści: Mesajah – współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz oraz Bethel – wrocławski zespół łączący muzykę reggae z elementami dub oraz ska.

Dzień wcześniej na Wyspie Słodowej wystąpi gwiazda hitów Twist in My Sobriety czy Stop listening – Tanita Tikaram. Tego samego dnia pojawi się także Renata Przemyk i wrocławski zespół trip-hopowy, Mikromusic.

Bilety na WrocLove Fest można nabyć poprzez stronę wrockfest.biletin.pl oraz w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce, a także w serwisach www.biletin.pl, www.ticketpro.pl i www.eventim.pl


Program WrocLove Fest – Święto Wrocławia 2012

19.06.12 godz.18.00 Wyspa Słodowa

TANITA TIKARAM

Renata Przemyk

Mikromusic

bilety: 70 zł

20.06.12 godz.18.00 Wyspa Słodowa

GENTLEMAN & The Evolution

STEPHEN MARLEY

Mesajah

Bethel

bilety:  70 zł – 19.06 , 80 zł – w dniu koncertu

Źródło: Mat. prasowe


Przeczytaj również:

Pożegnalny koncert Scorpions w Polsce

Beyonce chwali Sade

"15 Springsteen" w Warszawie


Dodał(a): Karolina Kawecka , Wtorek 19.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×