Wham "The Final"

Wham! to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych, brytyjskich zespołów grających muzykę pop. Na całym świecie płyty Wham! sprzedano w ponad 25 milionach egzemplarzy!

Wham The FinalPiosenki George Michaela i Andrew Ridgleya uznawane są za jedne z najlepszych piosenek pop, jakie kiedykolwiek napisano, tylko w Wielkiej Brytanii  Wham! miał 11 singli na liście Top 10 w tym  6 na miejscu pierwszym.

Utwory Wham!, ich styl oraz teledyski czynią z nich ikony popkultury tamtych czasów.

Album "The Final" zawiera czternaście piosenek, z których każda jest niekwestionowanym hitem. Płyta wydana 25 lat temu stanowi dziś doskonałe podsumowanie kariery grupy.

Hasło George'a i Andrew "Choose Life" stało się mantrą dla młodzieży lat osiemdziesiątych, a ich muzyka stała się "ścieżka dźwiękową" pokolenia. Od beztroskiego  popu w piosence  "Club Tropicana"  poprzez świąteczny standard "Last Christmas", perfekcyjny "Freedom" aż do nieśmiertelnej ballady  "Careless Whisper" – każdy fan muzyki znajdzie na "The Final" coś specjalnie dla siebie.

W ciągu pięciu lat od założenia grupy , koledzy ze szkoły George Michael i Andrew Ridgeley stali się światowymi gwiazdami. Wraz z zawsze towarzyszącymi im dziewczynami  Pepsi i Shirlie  Wham! był pierwszym zachodnim zespołem, który zagrał w Chinach a ich ostatni koncert w 1986 roku na stadionie Wembley wciąż uznawany jest za przełomowy moment w popkulturze.

Po rozwiązaniu grupy Andrew wybrał spokojną drogę i wycofał się z życia publicznego, George zaś stał się niewątpliwie największą brytyjską gwiazdą muzyki pop wszech czasów.

Popularność muzyki Wham! nie zmniejszyła się wraz z upływem czasu, wręcz przeciwnie – 25 lat po powstaniu zespołu ich piosenki wciąż należą do jednych z najbardziej popularnych na świecie a Wham! wciąż zyskuje nowe pokolenia fanów ! Każdy utwór Wham! jest dzisiaj klasykiem muzyki pop.

Limitowana, dwupłytowa wersja wznowionego albumu "The Final" oprócz czternastu mega hitów grupy zawiera również płytę DVD ze wszystkimi trzynastoma w pełni odnowionymi teledyskami  - od imprezowego utworu "Club Tropicana" przez  łamiący serca "Careless Whisper", do eksplozji radości w " Wake Me Up Before You Go Go. Klipy Wham! wyznaczały kierunek w muzyce, modzie i zachowaniach młodzieży w latach osiemdziesiątych.

Album "The Final" ukaże się również jako jednopłytowe wydawnictwo zawierające czternaście zremasterowanych piosenek Wham!

Premiera albumu już 28 listopada!

Źródło: Mat. prasowe


Dodał(a): Karolina Czaja , Wtorek 25.10.2011 (aktualizacja: 2011-10-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×