Wspaniała transformacja Shakiry - poznaj jej historię

Niesamowitą, muzyczną podróż Shakira, urodzona marzycielka, rozpoczęła, kiedy w wieku ośmiu lat napisała pierwszą piosenkę. Jej wielki głos i ogromne serce przyciągają legiony fanów z całego świata. Oto jak na przestrzeni lat rozkwitał ten niezwykły talent.

transforamcja shakiry.jpg

Początek przygody

Shakira, czyli Isabel Mebarak Ripoll urodziła się w Kolumbii, w 1977 roku.  Już od najmłodszych lat przejawiała talent muzyczny, a jej związek z rodziną był kluczowy dla początkowych motywacji do pisania pierwszych piosenek. W jednym z wywiadów zdradziła, że jedną z podświadomych motywacji do pisania muzyki, była chęć sprawienia rodzicom radości. Swoją pierwszą piosenkę zatytułowała „Twoje Ciemne Okulary Przeciwsłoneczne”.  

Dążenie do realizacji marzeń

Talent muzyczny dziewczynki zwrócił uwagę producentów. Kiedy miała 13 lat, nagrała pierwsze dwa albumy. Krytycy muzyczni dali im bardzo wysokie noty. Trzeci album wyprodukowany w 1996 roku sprzedał się w… 3 milionach egzemplarzy i w ten sposób doprowadził jej muzykę do szerokiego grona odbiorców. 

Wielkie serce

Po finansowym sukcesie trzeciego albumu "Pies Descalzos", Shakira zaczęła wspierać społeczność, w której się wychowała. "Kiedy miałam osiem lat, mój ojciec zbankrutował i stracił interes.  Cały nasz los się zmienił. Byłam tym naprawdę zdenerwowana. Rodzice zabrali mnie do parku, gdzie wszystkie sieroty żyły wąchając klej, aby pogodzić się z tragedią własnego życia. Pamiętam ten moment jak dziś. Myślę, że to był punkt zwrotny w moim życiu i w moich poglądach na świat”.  Shakira w 1997 roku założyła fundację, która zajmuje się kształceniem dzieci upośledzonych. 


Globalna dominacja

W 2001 roku albumem "Laundry Service" podbiła amerykański rynek. Oczywiście niesamowicie przyczynił się do tego singiel "Whenever, Wherever". To również okres, kiedy Shakira postanowiła zostać blondynką. Amerykanów oczarowała pasją do mody i umiejętnością tańczenia brzuchem.  Album "Laundry Service" pozostał  wierny jej pierwotnym inspiracjom muzycznym.


Rodzina

Po ogromnym sukcesie "Hips Don’t  Lie", Shakira nadal pisała muzykę i rozwijała swoje imperium. W 2012 roku, jako sędzia, wzięła udział w popularnym programie "The Voice", a w 2015 roku zagrała Gazelle w filmie "Zootopia". W 2013 roku wraz z wybrankiem swojego serca, powitała pierwszego syna, a w 2015 roku drugiego.  Macierzyństwo dało jej możliwość rozkoszowania się sukcesem. „W końcu potrafię delektować się małymi chwilami.  We wczesnych etapach mojej kariery, byłam zbyt zajęta myśleniem o kolejnych marzeniach. Nie było czasu, aby się zatrzymać".


Spełnione marzenia

W jednym z wywiadów Shakira przyznała, że jako małe dziecko siedziała na plaży i marzyła o sławie. "Marzyłam o podróżowaniu po świecie, marzyłam o tworzeniu muzyki dla wielu osób, w tym mnie. Marzyłam o tym, aby być znaną na całym świecie". Ciężka praca i pokora doprowadziły dziewczynę do sukcesu. Gratulujemy z całego serca!


Zdjęcia: Instagram.com/shakera

Źródło: thelist


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 24.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×