Sennik: nagość

Polacy od kołyski uczeni są, że nagość jest czymś wstydliwym i nieprzyzwoitym. Czy nagość powracająca w snach musi oznaczać walkę z hamowanym popędem seksualnym?

iStock_132651_SMALL (1).jpg

W znakomitej większości snów o nagości okazuje się, że to właśnie my jesteśmy nadzy. Czujemy zażenowanie i próbujemy czymś się okryć. Najczęściej, jest to coś, czego wcale nie ma pod ręką i zasłonienie nagich miejsc staje się niemożliwe. W końcu zauważają to inni i problem zaczyna się powiększać, co sprawia jeszcze większy dyskomfort. Okazuje się, że pierwsze sny o nagości pojawiają się podczas okresu dojrzewania i mogą powracać już w życiu dorosłym, kiedy z jakiegoś powodu maleje pewność siebie. Zobacz, co symbolizują sny o nagości w różnych sytuacjach.

NAGOŚĆ W MIEJSCU PUBLICZNYM

Najprawdopodobniej Twoje życie przyniosło zmiany, których nie jesteś w stanie zaakceptować, albo zwyczajnie trudno Ci się z nimi zmierzyć. Z jakiegoś powodu odczuwasz dyskomfort psychiczny i nie chcesz, aby otoczenie skupiało na Tobie uwagę. Jeśli we śnie stoisz naga, ale nikt nie zwraca na Ciebie uwagi, oznacza to, że zamartwiasz się bez powodu. Twoja niepewność w życiu na jawie, w codziennych sytuacjach, jest nieuzasadniona. Otoczenie reaguje z oburzeniem, widząc Twoją nagość? To symbol, że niepotrzebnie uraziłaś kogoś w realnym życiu i zbyt otwarcie wyraziłaś swoje niepochlebne myśli.

ROZMOWA Z NAGĄ OSOBĄ

Jeśli we śnie rozmawiasz z nagim człowiekiem, niewątpliwe czekają Cię zaszczyty. Według sennika to bardzo dobry omen, który symbolizuje sukcesy.

CHODZENIE NAGO

Jeśli we śnie czujesz się dobrze ze swoją nagością to znak, że w Twoim życiu przyszedł czas na zmiany i dojrzałaś do podjęcia odpowiednich decyzji. Według niektórych senników chodzenie nago może być symbolem nędzy. Przykładaj większą uwagę do sfery finansowej. Kontroluj na co wydajesz pieniądze, a będziesz mogła spać spokojnie.

UKRYWANIE NAGOŚCI

Zaakceptuj i pokochaj siebie. Masz wiele kompleksów, które uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie. Jeśli przestaniesz myśleć, co myślą lub mówią o Tobie inni, Twoje życie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Warto skupić się na sobie i stać się bardziej otwartą na ludzi.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 21.10.2016 (aktualizacja: 2016-12-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×