Sennik: śmierć

Sen o śmierci bliskiej osoby pamięta się jeszcze bardzo długo po przebudzeniu. Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej traumatycznych snów, którego można doświadczyć. Zobacz, co symbolizuje i jakie może mieć przełożenie na życie na jawie.

iStock_85512225_SMALL (1).jpg

Oprócz tego, że śnimy o śmierci naszych bliskich, zdarzają się również sny, w których my sami umieramy. Bierzemy udział w zdarzeniach lub obserwujemy własną śmierć jako obserwatorzy. Wiele osób błędnie interpretuje symbolikę takich snów i domyśla się najgorszego. Zobacz, co oznaczają poszczególne sny o śmierci. 

ŚMIERĆ BLISKIEJ OSOBY

Najczęściej takie sny są interpretowane jako symbol wielkich zmian w życiu. Może wiązać się to z narodzinami dziecka, wyprowadzką, ślubem lub choćby zmianą pracy. Na szczęście nigdy nie są one zapowiedzią realnej śmierci kogoś bliskiego. Takie sny bardzo często powiązane są również z głębokimi uczuciami, którymi darzy się partnerów. Jeśli Twój partner umiera w Twoim śnie, prawdopodobnie jest to symbol rozgoryczenia i żalu związanego z rozpadem związku lub symbol smutku, który wywołany jest oddaleniem emocjonalnym.

WŁASNA ŚMIERĆ

Jeśli umierasz we śnie i uczestniczysz w wydarzeniach związanych ze swoją śmiercią bezpośrednio, może zabrzmi to kuriozalnie, ale czeka Cię długie i szczęśliwe życie. Jeśli zaś widzisz własną śmierć, jako świadek wydarzenia masz ostatni moment na zmianę swojego życia. Jung uważał, że widok siebie samego jako martwego wskazuje na chęć oczyszczenia i wejścia na lepszy poziom życia.

ŚMIERĆ DZIECKA

Taki sen, jak twierdzą specjaliści, może być symbolem nadchodzących niepowodzeń. Dla rodziców może oznaczać on osłabienie relacji z dzieckiem, a dla osób bezdzietnych pragnienie narodzin potomstwa.

ŚMIERĆ BABCI

Babcia w snach uosabia ciepło, mądrość życiową i troskę. Jeśli we śnie widzisz zbliżający się kres życia babci, oznacza zapowiedź grożącego Ci niebezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku mówiących ptaków, słowa babci we śnie mogą mieć dla Ciebie kluczowe znaczenie w rozwiązywaniu Twoich problemów.

ŚMIERĆ MATKI

Dla osób młodych śniących o śmierci matki taki sen jest zapowiedzią wyzwolenia spod władzy rodzica. Według sennika dla osób nieco starszych, sny o umierającej matce są symbolem głębokich przemian. Przygotuj się na różne sytuacje, taki sen może symbolizować zmiany pozytywne, ale też negatywne.

ŚMIERĆ PRZYJACIELA

Choć sny o śmierci naszych bliskich z pewnością nie należą do przyjemnych, śmierć przyjaciela we śnie symbolizuje nadchodzące szczęście. Przygotuj się  na wielkie zmiany w Twoim życiu, być może znajdziesz swoją miłość!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 17.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×