Ślubne auta gwiazd

Tagi: auta

Przygotowując się do ślubu, należy podliczyć wszystkie koszty związane z jego organizacją. A te są niemałe. Co należy wziąć pod uwagę planując budżet weselny? Jak bardzo różnią się wydatki celebrytów od wydatków "przeciętnego Kowalskiego"?

Jakie samochody wybierają na ślub celebryci?

Jak możemy zauważyć w telewizji, prasie oraz na portalach społecznościowych, gwiazdy poruszają się luksusowymi samochodami. I niektóre z nich taki typ również wybierają na ślub. Znany piosenkarz, lider zespołu Ich Troje, Michał Wiśniewski na ślub z Dominiką Tajner pojechał Lexusem LS. Natomiast Radosław Majdan na ślub z "Perfekcyjną panią domu" wybrał Mercedesa Maybacha. Na tę markę samochodu postawiła również córka pierwszej damy Polski, Aleksandra Kwaśniewska. Robert Lewandowski pojechał do ślubu w stylu retro, a jego wybór padł na auto Lincoln Town Car Excalibur.

Wielu polskich celebrytów wybrało na swój ślub zabytkowe auta. Znana z serialu "Barwy szczęścia" Katarzyna Zielińska podjechała pod kościół białym Rolls-Roycem Silver Cloud, którego najczęściej wybierają książęta i arystokraci. Zabytkowym autem do ślubu pojechał również jeden z bliźniaków grających w serialu "M jak miłość" Marcin Mroczek. Jego wybór padł na Mercedesa.

Nie brakuje także celebrytów, którzy stawiają na oryginalność. Miss Polski 2010 Rozalia Mancewicz podjechała pod kościół białą bryczką zaprzężoną w cztery białe konie. Książę William i księżna Kate jechali zabytkową, dworską karetą. Natomiast Tomasz Lubert, założyciel zespołów Virgin, Video oraz Volver wybrał na ten najważniejszy dzień dorożkę - dodaje Ewa Sztuczka z redakcji auta-wesele.pl

Wydatki weselne - od czego zacząć?

Decydując się na zorganizowanie wesela należy ustalić budżet, jaki możemy przeznaczyć na ten cel. Wiadomo, że celebryci nie będą zwracać takiej uwagi na cenę jak my, zwykli ludzie, a wręcz przeciwnie, im drożej tym lepiej. Na jakie wydatki musimy być przygotowani? Koszty weselne zaczynają się od wyboru miejsca, w którym będzie odbywać się wesele. W mniejszych miejscowościach cena za tzw. "talerzyk" oscyluje w granicach 120-200 zł. W większych miastach cena ta może wzrosnąć nawet do 300 zł. Zatem przyjmując, że na weselu będzie 100 osób, a cena za "talerzyk" to ok 200 zł, musimy liczyć się z wydatkiem 20 000 zł.

Kolejnym elementem wesela jest usługa foto-video, a jej cena zależy od renomy danego studia, sprzętu, doświadczenia i zakresu oferowanych usług. Pakiet podstawowy to koszt ok 1200- 2000 zł. Możemy liczyć tu na zdjęcia ze ślubu, wesela, pleneru oraz na film. Decydując się dodatkowo na teledysk ślubny, podziękowania dla rodziców w formie filmu czy też reportaż z podróży poślubnej będziemy musieli zapłacić około 4000 zł. Do kosztów należy zaliczyć również oprawę muzyczną. W zależności od wyboru, za dj-a zapłacimy około 2500 zł, a za zespół nawet 5000 zł. Czytaj także: Koszty ślubu i wesela – czyli jak przygotować się finansowo na duży wydatek.

Indywidualną sprawą jest również strój pary młodej. Gdy natrafimy na promocję to za suknię ślubną zapłacimy już ok 1500 zł a za garnitur 500 zł. W droższym wariancie będzie to odpowiednio koszt nawet 4000 zł i 1200 zł. Do wydatków ślubnych zaliczyć trzeba także obrączki, kwiaty oraz wypożyczenie samochodu. Koszt to kolejno ok. 2000 zł, ok. 300 zł oraz ok. 500 zł. Podliczając i uśredniając koszt wesela trzeba być przygotowanym na wydanie ok. 32 000 zł. Dla porównania ślub np. Mariny i Wojciecha Szczęsnego to koszt ok. ćwierć miliona złotych! 


Dodał(a): materiał partnera , Poniedziałek 06.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
adrianamotyka
Ekstra luksusowy samochód na weselu trąci trochę kompleksami. Osobiście jeśli miałabym wydać pieniądze na jakąś weselną/ślubną fanaberię to zamówiłabym sobie jakieś ładne, stare auto kolekcjonerskie.. jakieś stylowe - nie luksusowe. Jeśli nie auto to zażyczyłabym sobie nakręcenie filmu weselnego w 360 stopniach żeby w przyszłości oglądać to co się działo w pełnym wymiarze :) Ponoć zaczynają robić takie cuda http://www.ostro-video.pl/filmy-vr-i-360-stopni
Dodano: 2017-03-17 13:39:54 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×