Śmierć księżnej Diany: jak doszło do tej tragedii? (WIDEO)

Piękna, ciepła i opiekuńcza. Taka była „Królowa ludzkich serc”. Ukochana przez rodaków i podziwiana przez cały świat - Księżna Diana zmarła tragicznie 31 sierpnia 1997 roku. Choć od pamiętnego wypadku minęło już 20 lat, to wciąż wielu zastanawia się nad przebiegiem wydarzeń tego dnia.

main2DIANA Diana Charles Livorno Italy 04.jpg

Życie Księżnej Walii to interesująca opowieść o niezwykłej kobiecie, która zmieniła definicję „królewskości”. Kochana i podziwiana, a jednak czasem kontrowersyjna osoba o niezwykłym uroku osobistym. Tak w kilku słowach można ją scharakteryzować.

Dla Brytyjczyków była kimś więcej niż tylko żoną księcia Karola, następcy tronu. Była ikoną mody, działaczką humanitarną, a przede wszystkim cudowną i czułą matką. I choć wielu ekspertów obawiało się, że „Lady Di” może doprowadzić do upadku monarchii to jej dziedzictwo sprawiło, że stało się zupełnie odwrotnie. Dlatego jej nagła śmierć tak bardzo wstrząsnęła całym światem. Rodacy odczuli wielką stratę i ogromną pustkę, zaś opinia publiczna zaczęła uważnie przyglądać się śledztwu w sprawie wypadku.

mainDIANA Charles Desert Picnic in Adu Dhab 03.jpg

Przez lata powstało wiele teorii na temat jej śmierci. Dokument „Księżna Diana: wypadek czy zamach?” wnikliwie analizuje nowe, nieznane dotąd dowody w sprawie. Zobaczymy wywiady z osobami, które najlepiej znały „Królową ludzkich serc” i przedstawią ją z całkiem nowej perspektywy. Twórcy zajrzą za królewską kurtynę i zaprezentują fragmenty ukazujące szczegóły jej trudnego życia z Księciem Karolem oraz monarszej etykiety. Dadzą wyraz głębszemu spojrzeniu na całość jej losu i wydarzeń, jakie miały miejsce tej feralnej nocy.

Co dokładnie wydarzyło się tej feralnej nocy? Zobacz dokument o życiu i kulisach śmierci najsłynniejszej księżnej w historii Wielkiej Brytanii.

„Księżna Diana: wypadek czy zamach?” już 31 sierpnia o godzinie 22.30 w telewizji TLC.

DIANA white gown Queen Mary tiara 11.1.1985 FREE_73434913_GI.jpg

zdjęcia: materiały prasowe TLC 

Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Czwartek 31.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Chcesz mieć wyjątkowe panele szklane do kuchni Warszawa http://cienkusz.com.pl/panele-szklane-do-kuchni-warszawa zamów je u nas
Dodano: 2017-11-14 15:29:07 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×