Światowy Festiwal Optymizmu coraz bliżej!

Już 21 sierpnia 2016 roku w Ostródzie odbędzie się najbardziej optymistyczne wydarzenie na świecie – Festiwal Optymizmu!

milionkobiet.jpg

Nie bez przyczyny na gospodarza imprezy wybrano miasto Ostróda – położone w wyjątkowo malowniczym zakątku Polski, od lat zachwycające turystów i przyciągające ich swoimi walorami. Zapraszamy na wycieczkę po najpiękniejszych miejscach Ostródy szlakiem optymistycznych atrakcji Festiwalu.

Wybierz się do Ostródy i zostań optymistą! 

Fundacja „Jestem Optymistą”, założona przez Mariusza Pujszo, jest organizacją non profit promującą optymizm i ludzi, których postawa i pozytywne nastawienie do świata pozwala przezwyciężać codzienne trudności. Corocznym punktem kulminacyjnym działalności Fundacji stanie się Światowy Festiwal Optymizmu – duża, masowa impreza rokrocznie zwiększająca swój zasięg i znaczenie. Na lokalizację wydarzenia wybrano jedno z najbardziej optymistycznych miejsc w Polsce, które kojarzy się z muzyką, słońcem, radością i dobrą zabawą dla całych rodzin, a dodatkowo zostało okrzyknięte letnią stolicą Warmii i Mazur.

Miasto Ostróda, bo o nim mowa, jest ważnym centrum turystycznym regionu, odwiedzanym każdego roku przez tysiące zadowolonych turystów i gwiazd z kraju oraz zagranicy. W samym mieście znajduje się aż 5 jezior, a tuż przy jego granicach kolejnych dziesięć. Wokół roztaczają się różnorodne lasy, które zapewniają atrakcyjne trasy do biegania, jeżdżenia rowerem lub spacerów. Ostróda słynie również z unikatowego w świecie Kanału Ostródzko-Elbląskiego, po którym „statki płyną po trawie". Miasto przyciąga turystów pięknem i atrakcyjnymi miejscami, idealnymi na wakacyjny wypoczynek. Nie inaczej będzie także 21 sierpnia, bowiem do grona uznanych już festiwali, takich jak Ostróda Reggae Festival, czy Festiwal "Ost – Rock Underground Fest" dołączy Światowy Festiwal Optymizmu. Impreza przyciągnie zarówno całe rodziny z dziećmi, jak i osoby chcące podzielić się swoją dobrą energią z innymi w malowniczych mazurskich okolicznościach przyrody. Tego dnia, miasto tętniące życiem, uśmiechem i optymizmem będzie doskonałą odskocznią od codzienności.

dddd.PNG

Centrum festiwalowych atrakcji staną się najchętniej odwiedzane miejsca w Ostródzie. Bulwar miejski, molo, amfiteatr i Zamek Krzyżacki powitają optymistów z całej Polski już od wczesnych godzin południowych aż do samej nocy tętniąc festiwalowym życiem. Całość aktywności zostanie podzielona na 4 strefy: strefę dzieci, strefę sportową, strefę muzyki i tańca ulicznego oraz wieczorne „Optymistyczne show dla każdego”.

Bulwar miejski położony nad Jeziorem Drwęckim stanie się gospodarzem festiwalu rodzinnego z dwoma strefami – sportu i dzieci oraz specjalnym miejscem do pomiaru poziomu optymizmu. Najmłodsi będą mogli bawić się przez cały dzień w towarzystwie animatorów i Teatru Lalek Pinokio. Bilgunn Ariunbaatar będzie czytał bajki, Rafał Maserak zachęcał do wspólnego flash moba, a finalista 8. Edycji „Mam talent”, Kuba Mozgawa zaprezentuje widowiskowe pokazy yoyowania. Całość uzupełnią występy dziecięcych zespołów muzyczno-tanecznych Wolf Gang, dzieci MaSzy oraz liczne konkursy.

Gwiazdy mix111.jpg

Piękne ostródzkie molo nawiąże do dawnych tradycji ulicznych kapel i tańca na świeżym powietrzu. To miejsce z pewnością będzie rozbrzmiewać muzyką przez cały dzień – zaprezentują się na nim m.in.: orkiestra miejska z Ostródy, kapela ludowa „Ostródzianie”, gwiazdy programu „Mam Talent”, Jerzy Grunwald, znakomita skrzypaczka Marta Nanowska i Bartas, a także Rafał Maserak, który porwie do tańca wszystkich gości festiwalu. Cały wieczór uświetnią znamienici goście, między innymi Magda Gessler i wieczny optymista Aleksander Doba.

Fundacja "Jestem Optymistą"

Fundacja „Jestem Optymistą”, jako organizacja non profit, stawia sobie za cel promowanie idei optymizmu i pozytywnego myślenia, wzbudzania w społeczeństwie radości, zachęcania do życzliwej postawy wobec środowiska i innych ludzi, otwartości oraz aktywności obywatelskiej. Jednym z jej przedsięwzięć jest właśnie Festiwal Optymizmu, podczas którego powołany zostanie Światowy Dzień Optymizmu.

Przechwytywanie.PNG

Święto powinno  stać być impulsem dla wszystkich tych, którzy potrzebują motywacji na drodze do budowania i rozwijania swojego wewnętrznego optymizmu Działania fundacji można śledzić poprzez stronę internetową oraz kanał Facebook.


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 16.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×