T-Pain "rEVOLVEr"

T-Pain znów w akcji. Po wydaniu platynowego singla "Best Love Song" z gościnnym popisem Chrisa Browna, po którym szybko poznaliśmy hit "5 O'Clock" z udziałem Wiz Khalify i Lily Allen, wokalista, raper i producent - T-Pain, przygotował czwarty album "rEVOLVEr".

t-pain-rEVOLVEr_2011_800.jpgNastępca wydanego w 2008 platynowego krążka "Thr33 Ringz", ukazuje ewolucję T-Paina jako artysty. - Dzieło powstało z materiału, który starczyłby na siedem płyt - wyjaśnia raper. - Jest tu tak wiele różnych rzeczy. Nie mogłem się zdecydować, co powinno trafić na longplay, ale sądzę, że ostateczny rezultat przypadnie do gustu fanom. - Dotarłem do nowej publiczności dzięki rzeczom robionym z Taylor Swift czy reklamówkom Bud Light czy Tochiby - dodaje. - To muzyka dla każdego, ale i wciąż klasyczny T-Pain.

Po drugim singlu, wspomnianym "5 O'Clock", widać, że artysta ma w rękach kolejny bestseller. Singel awansował na  Billboard's Hot 100  z 62. na 25 miejsce w zaledwie 3 tygodnie, a na Hot Digital Song z 47. na 16. Piosenka dostała także świetne recenzje, a Perez Hilton zadeklarował, że ma "obsesję na jej punkcie, bo jest tak znakomita".

Urodzony w Tallahassee na Florydzie T-Pain zabłysnął na scenie w 2005 roku, wydając debiutancki longplay "Rappa Ternt Sanga", na którym znalazły się przebojowe single "I'm Sprung" i "I'm N Luv (Wit A Stripper)". Drugi z numerów pozostaje zresztą do dziś najbardziej chodliwym dzwonkiem telefonicznym. Raper powtórzył sukces drugim albumem "Epiphany" z 2007 roku, który zawierał numer 1 radiowych rozgłośni "Buy U a Drank" (featuring Yung Joc) oraz hit z pierwszego miejsca notowań, "Bartender".

W 2008 roku T-Pain otrzymał pierwsze Grammy w kategorii najlepsza rapowa piosenka za "Good Life" nagrane z Kanye Westem. Utwór wyróżniono także BET Award. W przeciągu kariery, T-Pain wyprodukował i wziął udział w nagraniach 45 singli z top 10 zestawień i 16 numerów 1. Ma na koncie liczne nagrody, w tym Grammy i nie przestaje poszerzać terytorium swej działalności chociażby o innowacyjną aplikację I Am T-Pain.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Pomiędzy światami"

"Zupa musi być"

"Światła września"

Dodał(a): Karolina Czaja , Wtorek 31.01.2012 (aktualizacja: 2012-01-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×