"Tae Ekkejr!" Eleonora Ratkiewicz

"Tae Ekkejr!" to prawdopodobnie pierwsza na polskim rynku fantasy powieść obyczajowa.

Tae Ekkejr! Eleonora Ratkiewicz"Tae Ekkejr!" odkrywa przed Czytelnikiem wątki zdecydowanie zbyt często pomijane w fantastyce. Zwykle autor (i to zarówno nowicjusz, jak i niejeden mistrz) opisując zwykle wielce kosmopolityczną drużynę kompletnym milczeniem pomija kwestie ich współegzystencji. Owszem wszyscy wiedzą, że krasnoludom raczej nie jest pod drodze z elfami, ale to nie wpływa decydująco na liczebność drużyn zawierających w sobie przedstawicieli tych nacji. Eleonora Ratkiewicz, jedna z gwiazd rosyjskiej sceny fantasy dostrzegła w tym zjawisku niszę, którą postanowiła zagospodarować.

Otóż, fabuła mimo swojej atrakcyjności, nie jest największym atutem "Tae Ekkejr!". To co czyni tę powieść znakomitą to wspaniale konsturowane osobowości dwóch różnych ras, które w obliczu przypadku, misji oraz potrzeby zmuszone są do współpracy. Zderzenie obcych światów, nawyków, zwyczajów, przekonań, filozofii tworzy z "Tae Ekkejr!" powieść niezwykła i dostarczającą nowych emocji.

Maszynowy ostrzał z elfiego łuku hord nacierających wrogów jest już zjawiskiem oklepanym i przeraźliwie nudnym - zestawienie elfiego braku własności z silnie przywiązanym do swoich dóbr, ludzkim księciem jest po prostu ekscytujące. Protokół ludzkiego dyplomaty kontra elfie obyczaje - czy posłowi wypada zwracać się do elfa imieniem zarezerwowanym dla przyjaciół i co to w ogóle znaczy?

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

"Strefa Armilarna" Andrzej Pilipiuk

"Podróż na liściu bazylii"Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 22.07.2011 (aktualizacja: 2011-07-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×