Takie cuda akwarelą? Zobacz, co potrafi wyczarować ta kobieta!

Yulia She to artystka, która za pomocą akwareli maluje przepiękne obrazy z baleriną (i nie tylko) w roli głównej!

balerinymain.jpg

Yulia She, choć obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych jest artystką pochodzenia rosyjskiego. Jak sama przyznaje, jej największe pasje w życiu, to dzieci i maż, a także... akwarele, którymi wyczarowuje w swojej pracowni prawdziwe cuda i przedstawia je ludziom w sieci. Jej prace możemy oglądać na Instagramie oraz znaleźć w serwisie Etsy. 

Czym inspiruje się Yulia? Jak sama przyznaje, inspiracje do jej prac czerpie z codziennego życia i otaczających ją zjawisk i rzeczy - inspirują ją np.: niebo, chmury, jesienne liście, czy kwiaty. 


W tym artykule skupiamy się na zapierających dech w piersiach obrazach Yulii prezentujących baleriny. Tak delikatne, estetyczne i eteryczne malunki to coś, nad czym nie można przejść obojętnie. Obrazy z uwiecznionymi na nich balerinami stanowią pewną serię w pracach artystki, która zwykle częściej skupia się na malowaniu martwej natury. 

Dlaczego w tej szczególnej serii prac Yulia zdecydowała się na przedstawienie właśnie balerin? Jak sama twierdzi, uwielbia patrzeć na baleriny i ich kunszt. Podziwia je za ciężką pracę, którą wykonują na co dzień, aby na scenie prezentować się "elegancko i lekko jak piórko".  Zobacz, jak wyglądają akwarelowe prace artystki poświęcone balerinom:

 

 

źródło: BoredPanda

zdjęcia: Instagram.com/yuliashe100


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Czwartek 20.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×